Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goes overweegt verlengen noodopvang asielzoekers in Zeelandhallen

Goes overweegt verlengen noodopvang asielzoekers in Zeelandhallen

GOES - Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) vraagt de gemeente Goes de noodopvang van asielzoekers in de Zeelandhallen met een jaar te verlengen. Officieel eindigt de noodopvang in Goes op 1 september 2022. 

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes staat positief tegenover dit verzoek, maar heeft wel een aantal aandachtspunten waarover het met het COA in gesprek wil, aldus de gemeente in een persbericht. Goes wil onder andere meer aandacht voor leefbaarheid en doorstroming. ‘Nu is bijvoorbeeld het aantal toiletten en douches minimaal. Ook zijn de bedden verre van comfortabel.’ De gemeente vraagt het COA om de kwaliteit van deze voorzieningen te verbeteren.

‘Daarnaast is de doorstroming erg langzaam. De asielzoekers verblijven soms langer dan een halfjaar in de Zeelandhallen, terwijl het de bedoeling is dat zij zo snel mogelijk naar een regulier asielzoekerscentrum verhuizen. Ook wil de gemeente dat er mogelijkheden komen voor de asielzoekers om met de inburgering te starten, bijvoorbeeld door vrijwilligerswerk te kunnen gaan doen.’ 

Eind augustus besluiten b&w of zij instemmen met de verlenging van de noodopvang tot 1 september 2023. ‘Als de gemeente instemt, blijft de voorwaarde gelden dat er geen asielzoekers uit veilige landen of vluchtelingen die geregistreerd staan als overlastgevers, in Goes worden opgevangen.’

Meer uit Beveland

Opening christelijk kindcentrum De Wingerd

GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.

11 uur geleden
Sinterklaas komt naar Goes!

GOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.

16 uur geleden
Fabian Franse uit Kloetinge is Salvagecoördinator: ‘Hulp als het het hardst nodig is’

"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.

20 uur geleden
Brand bij muziekwinkel Bax in Goes

GOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.

23 uur geleden
Gloednieuwe Oosterscheldepadgids gepresenteerd

GOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad. 

1 dag geleden
Wie wordt de nieuwe kinderburgemeester van Noord-Beveland?

NOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.

1 dag geleden
Goes krijgt een échte ijsbaan deze winter!

GOES - Na zeven jaar afwezigheid keert de ijsbaan deze winter terug naar het hart van Goes. Op 5 december opent op de Grote Markt een schaatsbaan met écht ijs, met water dat ter plekke bevroren wordt. Een project waar  citymarketeer in Goes, Sofyan Azzagari, de schouders onder gezet heeft.

1 dag geleden