Goes koopt zeven extra AED's om hartveilig te zijn
GOES - De gemeente Goes hangt nog zeven automatische defibrillatoren op om honderd procent hartveilig te zijn.
Er hangen al 43 van de apparaten waarmee de ruim 600 burgerhulpverleners na een infarct eerste hulp kunnen verlenen bij een hartstilstand. De eerste zes minuten zijn dan cruciaal.
ZLM
Goes gaat nu voor honderd procent dekking met nog eens zeven defibrillators. Deze komen te hangen bij het ZLM-kantoor, de Krukweg in het Goese Meer, in Wolphaartsdijk aan de Veerweg, in Kloetinge bij de Kapelseweg en Tervatenseweg en in nieuwbouwwijken Aria, Westerschans en Goese Diep.
Kosten
De kosten van de AED's zijn 16.380 euro. Daarbovenop komt nog 5400 euro voor nieuwe techniek in buitenkasten, 4785 euro voor het vervangen van drie AED’s en enkele kleine uitgaven.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
4 dagen geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
5 dagen geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 week geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 week geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 week geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 week geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 week geleden