
Goes heeft geld over voor bedevaartsplek Het Vrouweputje
‘s-HEER ARENDSKERKE - De gemeente Goes geeft 4810 euro aan stichting Het Vrouweputje.
De stichting heeft het nodig voor kosten aan en onderhoud van het voormalige bedevaartsoord in ‘s-Heer Arendskerke. Het bedrag is ongeveer een derde van benodigde 15.000 euro.
Het bestuur denkt de rest van het geld via fondsen binnen te halen. “Het lijkt er op dat er de komende jaren voldoende geld is voor dit culturele erfgoed”, zegt wethouder André van der Reest van de gemeente Goes.
Stoppen
Over het voortbestaan van Het Vrouweputje ontstond eerder dit jaar onrust toen het oude bestuur aangaf te willen stoppen. Inmiddels is er een nieuw bestuur met Kees Catsman uit Wolphaartsdijk als voorzitter. Het Vrouweputje in een weiland bij ‘s-Heer Arendskerke is een bekende bedevaartsplek uit het verleden. Verhalen die er de ronde over doen zijn dat Maria bij het putje is gezien en dat het water geneeskrachtig werkt. Het putje werd in 1973 gedempt, maar in 2006 hergraven. Rondom het water is een parkje aangelegd.
Meer uit Beveland
GOES - In Goes was zaterdagavond de 'Wij eisen de nacht op'-fietstocht gehouden, een symbolisch protest tegen geweld, intimidatie en onveiligheid in de openbare ruimte. De actie volgde op soortgelijke tochten in andere steden en was een reactie op de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude.
3 uur geledenGOES - Weggebruikers op de A58 moeten in september rekening houden met forse verkeershinder. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt ter hoogte van het Mallardviaduct en de afrit naar de N57 bij Nieuw- en St. Joosland. Ook wordt de afwatering van de bermen hersteld.
5 uur geledenNOORD-BEVELAND - De Eurobus, al bijna twintig jaar een begrip op Noord-Beveland, viert op maandag 2 september haar jubileum. Sinds de eerste officiële rit in maart 2006 vervoert de bus ouderen en mensen met een beperking en speelt zij een belangrijke rol in het tegengaan van eenzaamheid op het Zeeuwse platteland. Burgemeester Loes Meeuwisse rijdt deze feestelijke dag mee tijdens een rondrit langs alle kernen op het eiland.
8 uur geleden'S-HEERENHOEK- Op de Lange Noordweg heeft in de nacht van zaterdag op zondag een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. Door onbekende oorzaak reed de bestuurder van een Ford Ka daar met zijn voertuig van een talud. De auto werd vervolgens gelanceerd en belandde ondersteboven op de rand van een diepe slootkant. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. De bestuurder is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis.
1 dag geleden'S-HEERENHOEK- Bij een grote brand in een woning aan de Nassauweg is in de nacht van vrijdag op zaterdag een dodelijk slachtoffer gevallen. Volgens de politie gaat het om de bewoner van het afgebrande huis. De brandweer trof de man aan in de brandende woning en heeft nog geprobeerd hem te reanimeren. Ook een traumahelikopter kwam ter plaatse. Ondanks de vele hulp kwam het slachtoffer te overlijden. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand.
2 dagen geledenZIERIKZEE - Na jaren van afwezigheid keert acteur, zanger en theatermaker Eric Holm terug op de planken. Op donderdag 16 oktober 2025 gaat zijn eerste solovoorstelling Kortsluiting in première in De Weverij in Zierikzee. Daarna volgt een tour langs verschillende locaties in Zeeland en daarbuiten.
2 dagen geledenGOES - Na ruim dertig jaar een warme ontmoetingsplek te zijn geweest voor buurtbewoners, sluit Inloophuis De Oase in de Goese Polder na de herfstvakantie definitief de deuren. Het bestuur van Stichting Oase Goese Polder heeft deze moeilijke beslissing moeten nemen door een samenloop van omstandigheden, waaronder een tekort aan bestuursleden en toenemende financiële druk.
2 dagen geleden