Goes heeft alle asbestdaken in gemeente in beeld
GOES - Goes heeft het aantal daken waarin waarschijnlijk asbest zit in beeld gebracht. Voor 2025 moeten deze daken zijn vervangen.
Vanaf 1 januari 2025 zijn asbestdaken verboden. “En wij moeten dat verbod gaan handhaven”, zegt wethouder Derk Alssema van de gemeente Goes.
Om die taak zo beperkt mogelijk te houden zijn enkele Zeeuwse gemeenten nu al in actie gekomen. Goes heeft samen met de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen de asbestdaken in kaart gebracht.
Oppervlak
In Goes zijn ruim 25.000 panden en objecten vanuit de lucht beoordeeld. Daarvan heeft een bureau er 1157 met een oppervlak van in totaal 138.013 vierkante meter als ‘asbestverdacht’ aangemerkt. Huizen van RWS partner in wonen zijn niet meegerekend. De woningcorporatie regelt het saneren zelf.
Schuurtjes
Ongeveer 72 procent van de particuliere daken heeft een dakoppervlak van minder dan 35 vierkante meter. “Het gaat dus vooral om schuurtjes”, concludeert Alssema. Mensen moeten de daken op eigen kosten vervangen. “We willen ze ondersteunen bij het saneren, bijvoorbeeld door collectief in te kopen.”
Subsidies
De gemeente verstrekt vooralsnog geen subsidies voor het verwijderen van asbest. “Maar we willen kijken of het misschien past binnen onze klimaataanpak.” Na de zomer komt er een campagne waarin mensen worden gewezen op de deadline van 1 januari 2025 en de mogelijkheden om samen in te kopen.
Meer uit Beveland
GOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
10 uur geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
4 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
4 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
4 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
4 dagen geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
5 dagen geleden