
Goes’ college wil meebetalen aan een veiligere N664
GOES - Voor de herinrichting van de Nieuwe Rijksweg (N664), tussen ‘s-Heer Arendskerke en Goes, stelt het Goese college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor om 300.000 euro bij te dragen. Het plan is om de maximumsnelheid op deze weg deels te verlagen van 80 naar 60 kilometer per uur en bij ‘s-Heer Hendrikskinderen en Wissekerke naar 50 kilometer per uur.
Over de aanpak van de N664 wordt al bijna tien jaar gesproken met allerlei partijen, zoals de dorpsraden van ‘s-Heer Hendrikskinderen en ’s-Heer Arendskerke. Door onder meer de verbreding van de Sloeweg gebruikt minder verkeer de N664 als doorgaande route, staat in het raadsvoorstel van de gemeente Goes over de Nieuwe Rijksweg. ‘In totaal is de verkeersdrukte veertig tot vijftig procent afgenomen’, is in het voorstel te lezen. ‘Dit verkeer rijdt nu via de snelweg A58.’
Rotonde
Om doorgaand verkeer op de N664 verder te ontmoedigen en de weg veiliger te maken, wordt het wegvak tussen de Deltaweg (N256) en Nieuwedijk (N668) aangepakt. Als beheerder van N-wegen is dit een project voor de provincie Zeeland. Zij trekt hiervoor 2,4 miljoen euro uit. Wanneer de maximumsnelheid bij ‘s-Heer Hendrikskinderen en Wissekerke vijftig kilometer per uur wordt, komen die twee weggedeelten binnen de bebouwde kom te liggen en wordt de gemeente Goes wegbeheerder.
Het college stelt de raad voor 300.000 euro bij te dragen aan de herinrichting. “Dat bedrag is gebaseerd op de kosten voor het verfraaien van de omgeving van de toekomstige rotonde met vrijliggend fietspad die de verkeerslichten bij ’s-Heer Hendrikskinderen vervangt”, licht de Goese wethouder Cees Pille donderdag toe.
Velluweweg
Wanneer de gemeenteraad besluit over het voorstel, is nog niet bekend. Nog deze eerste helft van 2021 presenteert de provincie een definitief plan aan bewoners en andere belanghebbenden. Onderdelen van het plan zijn naast de aanleg van een rotonde onder meer een vereenvoudiging van de verkeerslichtenkruising met de Deltaweg. Het opheffen van de tweede set verkeerslichten in de westtak van de kruising maakt het complexe en zeer drukke kruispunt veiliger, staat in het raadsvoorstel. ‘Voor bedrijven wordt een bereikbaarheidsalternatief uitgewerkt.’ Op het westelijke wegvak gaat de maximumsnelheid dan naar 60 kilometer per uur.
Ook wordt het kruispunt van de N664 met de Velluweweg aangepast. Hier komen twee snelheidsremmers te liggen. Op het wegvak westelijk hiervan wordt de maximumsnelheid 60 kilometer per uur.
De verkeersregelinstallatie op het kruispunt met de Nieuwedijk (N668) gaat naar ‘wachtstand rood’. ‘Het is nu “wachtstand groen” op de hoofdrichting. “Wachtstand rood” dempt de toenaderingssnelheid van het verkeer enigszins.’
Meer uit Beveland
WEST-BRABANT/ MIDDEN-ZEELAND- Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 30 juni 10:00 uur van kracht voor het hele land. Dit meldt het RIVM op zijn website. Dinsdag 1 en woensdag 2 juli lijken de heetste dagen te worden met temperaturen ver boven de 30 graden.
14 uur geledenGOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen.
20 uur geledenKAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
1 dag geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
1 dag geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
2 dagen geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
2 dagen geleden