Goedkopere coronatest bij reis, maar 'zou gratis moeten'
LEUSDEN (ANP) - De reisbranche gaat goedkopere coronatesten aanbieden aan reizigers. Maar eigenlijk zouden de zogeheten PCR-testen gratis moeten zijn, meent branchevereniging ANVR. "Deze maatregel wordt uiteindelijk opgelegd vanuit de overheid", aldus ANVR-voorzitter Frank Oostdam.
Omdat het nog niet zover is, is de ANVR een samenwerking aangegaan met coronatest2travel.nl, een aanbieder van PCR-testen. Daar kunnen klanten van reisorganisaties tegen volgens de ANVR veel lagere kosten getest worden. Ook andere reizigers kunnen echter van de goedkope testen gebruikmaken. Daarmee wil de reissector er alles aan doen om veilig reizen weer mogelijk te maken.
De zomer kan verder een succes worden voor de reisbranche als er meer bestemmingen een geel of groen reisadvies krijgen. Dat zal gebeuren als de generieke adviezen voor een heel land worden losgelaten. Zo kunnen ook sommige verre bestemmingen buiten Europa weer worden bezocht. "Het maakt namelijk niet uit waar je naar toe gaat, maar hoe je je gedraagt. En dat geldt voor jong en oud", stelt de ANVR.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.
11 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
12 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
13 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
14 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
14 uur geleden