Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goedgevulde spaarpot door overschot van 7,2 miljoen

Goedgevulde spaarpot door overschot van 7,2 miljoen

THOLEN - De jaarrekening van de gemeente Tholen laat over 2019 een overschot van maar liefst 7,2 miljoen euro. Een enorme meevaller waar wethouder Peter Hoek dan ook enorm mee in zijn nopjes is. Hij benadrukt echter dat het geen structurele inkomsten betreft. "Dit is geld wat we maar één keer uit kunnen geven, dus wat ons betreft gaat dit bedrag naar de gemeentespaarpot", ze zegt hij. De grote meevaller is vooral te danken aan de grondverkoop op bedrijventerrein Welgelegen aan onder andere DSV.

Grondverkoop heeft de gemeente Tholen in 2019 geen windeieren gelegd. Tholen maakte bijna 5 miljoen euro winst op de verkoop van grond op bedrijventerreinen, onder andere op Welgelegen waar vijf hectare grond naar DSV ging. Een meevaller van dik een miljoen euro kwam uit grondverkoop voor reguliere woningbouw. Volgens Hoek is de meevaller goed te verklaren: "We hebben het in de begroting opgenomen als landbouwgrond, dit om risico's te voorkomen. Bouwgrond brengt echter veel meer op en dat zien we nu terug in de jaarrekening."

Wmo

Andere meevallers waren er onder andere op het gebied van de uitkering van het gemeentefonds van 160.000 euro en bij de verlening van omgevingsvergunningen. De uitvoering van de Wmo viel echter 185.000 euro duurder uit dan begroot.

'Het is geen
structureel geld, we kunnen het maar één keer uitgeven'

Compliment

Hoek geeft aan dat de 7.2 miljoen euro wat het college betreft naar de spaarpot gaat. "Het zijn geen structurele bedragen, want het gaan bijna allemaal om eenmalige inkomsten. De grond kun je maar één keer verkopen dus in die zin moeten we nog steeds goed op onze inkomsten blijven letten. Wel is het uitermate prettig om dit bedrag naar de algemene reserves te kunnen storten", aldus de wethouder die aangeeft dat Tholen een groot compliment heeft gekregen van de accountant. "Daar zijn we trots op. Ook zijn we trots op het feit dat we de laatste jaren qua woonlasten bij de goedkoopste gemeenten van Zeeland horen." [n]

Meer uit Tholen

Breuk tussen GroenLinks en PvdA Tholen, partijen gaan niet samen de verkiezingen in

THOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.

3 uur geleden
Nieuwe datum voor bijeenkomst over sloop en nieuwbouw Bou Kooijmanstraat

OUD-VOSSEMEER - Woningcorporatie Stadlander heeft een nieuwe datum vastgesteld voor de inloopavond over de sloop van acht woningen in de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer. De bijeenkomst is nu op maandagavond 19 januari in dorpshuis De Vossenkuil.

5 uur geleden
Schutse Zorg Tholen schorst medewerker na mogelijk seksueel wangedrag

SINT-ANNALAND - Een medewerker van Schutse Zorg Tholen is geschorst vanwege signalen van seksueel grensoverschrijdend gedrag bij twee bewoners. Dit bevestigt Tonja Nortier, strategisch adviseur bij de zorgorganisatie, aan het Reformatorisch Dagblad.

7 uur geleden
Benzine en diesel stijgen steeds verder in prijs na accijnsverhoging

THOLEN - De prijzen voor benzine en diesel zijn sinds de jaarwisseling verder gestegen. Na de accijnsverhoging per 1 januari liepen de brandstofprijzen in korte tijd opnieuw op.

22 uur geleden
Op deze dag raast de Wielerronde van Oud-Vossemeer weer door de straten

OUD-VOSSEMEER - De datum voor de wielerronde van Oud-Vossemeer is bekend: het wielerspektakel vindt plaats op zaterdag 14 maart. Dat maakte het wielercomité deze week bekend. Het dorp maakt zich op voor alweer de 77e editie van dit volksfeest.

1 dag geleden
Nieuwe voorstellingen Sint Joseph zorgen voor ‘chaos op het toneel’

OUD-VOSSEMEER - Toneelvereniging Sint Joseph Oud-Vossemeer speelt binnenkort de hilarische klucht 'Jubileumhotel' van Ray Cooney, in een bewerking van John Lanting, die zijn carrière hiermee afsloot.

1 dag geleden
John Geurts geeft in Tholen een lezing over rituelen en hun betekenis

THOLEN - John Geurts, voorzitter van het Humanistisch Verbond Rotterdam Rijnmond, geeft op woensdag 14 januari een lezing in de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap in Tholen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is vrij toegankelijk; een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.

2 dagen geleden