Goedgevulde spaarpot door overschot van 7,2 miljoen
THOLEN - De jaarrekening van de gemeente Tholen laat over 2019 een overschot van maar liefst 7,2 miljoen euro. Een enorme meevaller waar wethouder Peter Hoek dan ook enorm mee in zijn nopjes is. Hij benadrukt echter dat het geen structurele inkomsten betreft. "Dit is geld wat we maar één keer uit kunnen geven, dus wat ons betreft gaat dit bedrag naar de gemeentespaarpot", ze zegt hij. De grote meevaller is vooral te danken aan de grondverkoop op bedrijventerrein Welgelegen aan onder andere DSV.
Grondverkoop heeft de gemeente Tholen in 2019 geen windeieren gelegd. Tholen maakte bijna 5 miljoen euro winst op de verkoop van grond op bedrijventerreinen, onder andere op Welgelegen waar vijf hectare grond naar DSV ging. Een meevaller van dik een miljoen euro kwam uit grondverkoop voor reguliere woningbouw. Volgens Hoek is de meevaller goed te verklaren: "We hebben het in de begroting opgenomen als landbouwgrond, dit om risico's te voorkomen. Bouwgrond brengt echter veel meer op en dat zien we nu terug in de jaarrekening."
Wmo
Andere meevallers waren er onder andere op het gebied van de uitkering van het gemeentefonds van 160.000 euro en bij de verlening van omgevingsvergunningen. De uitvoering van de Wmo viel echter 185.000 euro duurder uit dan begroot.
'Het is geen
structureel geld, we kunnen het maar één keer uitgeven'
Compliment
Hoek geeft aan dat de 7.2 miljoen euro wat het college betreft naar de spaarpot gaat. "Het zijn geen structurele bedragen, want het gaan bijna allemaal om eenmalige inkomsten. De grond kun je maar één keer verkopen dus in die zin moeten we nog steeds goed op onze inkomsten blijven letten. Wel is het uitermate prettig om dit bedrag naar de algemene reserves te kunnen storten", aldus de wethouder die aangeeft dat Tholen een groot compliment heeft gekregen van de accountant. "Daar zijn we trots op. Ook zijn we trots op het feit dat we de laatste jaren qua woonlasten bij de goedkoopste gemeenten van Zeeland horen." [n]
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer is zondagmiddag brand uitgebroken in een bouwcontainer. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.
7 uur geledenSCHERPENISSE - Speeltuin De Speelkrael in Scherpenisse is op donderdag 19 en vrijdag 20 februari gesloten vanwege werkzaamheden. De vlonder rond de boom wordt aangepast zodat deze rolstoeltoegankelijk wordt. Daarnaast komen er een duo-schommel, een marktkraam, een muziekbloem en een tipitent in de Krijgerskrael.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
2 dagen geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
2 dagen geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
3 dagen geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
3 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
3 dagen geleden