Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goedgevulde spaarpot door overschot van 7,2 miljoen

Goedgevulde spaarpot door overschot van 7,2 miljoen

THOLEN - De jaarrekening van de gemeente Tholen laat over 2019 een overschot van maar liefst 7,2 miljoen euro. Een enorme meevaller waar wethouder Peter Hoek dan ook enorm mee in zijn nopjes is. Hij benadrukt echter dat het geen structurele inkomsten betreft. "Dit is geld wat we maar één keer uit kunnen geven, dus wat ons betreft gaat dit bedrag naar de gemeentespaarpot", ze zegt hij. De grote meevaller is vooral te danken aan de grondverkoop op bedrijventerrein Welgelegen aan onder andere DSV.

Grondverkoop heeft de gemeente Tholen in 2019 geen windeieren gelegd. Tholen maakte bijna 5 miljoen euro winst op de verkoop van grond op bedrijventerreinen, onder andere op Welgelegen waar vijf hectare grond naar DSV ging. Een meevaller van dik een miljoen euro kwam uit grondverkoop voor reguliere woningbouw. Volgens Hoek is de meevaller goed te verklaren: "We hebben het in de begroting opgenomen als landbouwgrond, dit om risico's te voorkomen. Bouwgrond brengt echter veel meer op en dat zien we nu terug in de jaarrekening."

Wmo

Andere meevallers waren er onder andere op het gebied van de uitkering van het gemeentefonds van 160.000 euro en bij de verlening van omgevingsvergunningen. De uitvoering van de Wmo viel echter 185.000 euro duurder uit dan begroot.

'Het is geen
structureel geld, we kunnen het maar één keer uitgeven'

Compliment

Hoek geeft aan dat de 7.2 miljoen euro wat het college betreft naar de spaarpot gaat. "Het zijn geen structurele bedragen, want het gaan bijna allemaal om eenmalige inkomsten. De grond kun je maar één keer verkopen dus in die zin moeten we nog steeds goed op onze inkomsten blijven letten. Wel is het uitermate prettig om dit bedrag naar de algemene reserves te kunnen storten", aldus de wethouder die aangeeft dat Tholen een groot compliment heeft gekregen van de accountant. "Daar zijn we trots op. Ook zijn we trots op het feit dat we de laatste jaren qua woonlasten bij de goedkoopste gemeenten van Zeeland horen." [n]

Meer uit Tholen

Minder parkeren en meer groen op de Hoge Markt voor ‘vriendelijker straatbeeld’

SCHERPENISSE - In de Hoge Markt verdwijnen elf parkeerplekken en in de Spuidamstraat komen er veertien bij. Dat blijkt uit het nieuwe ontwerp van de gemeente voor deze straten in Scherpenisse waar inwoners binnenkort hun mening over kunnen geven. Ook komt er meer groen in de Hoge Markt.

3 uur geleden
In één klap miljonair: Tholenaar wint hoofdprijs van 1,2 miljoen euro bij Lotto

THOLEN - Een inwoner van de gemeente Tholen heeft afgelopen weekend de hoofdprijs van 1,2 miljoen euro gewonnen bij de Lotto. Het winnende lot was een abonnement, waarmee de speler zes van de zeven getrokken cijfers goed had voorspeld.

9 uur geleden
Bestuurster slingert over Postweg, schampt boom en komt meters verder tot stilstand

THOLEN - Een bestuurster is afgelopen nacht op de Postweg in Tholen opnieuw in de problemen gekomen. Volgens getuigen reed de vrouw opvallend slingerend waarna ze in de berm belandde, een boom schampte en pas tientallen meters verder tot stilstand kwam. Het was haar tweede incident in een korte tijd.

10 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Zonsondergang bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Psalmzangavond in Scherpenisse onder begeleiding van organist Bart Kruithof

SCHERPENISSE - De Gereformeerde Gemeente van Scherpenisse organiseert op zaterdagavond 13 december een psalmzangavond met bovenstem, muzikaal begeleid door organist Bart Kruithof. De toegang is gratis. Er wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor het Deputaatschap voor Israël.

2 dagen geleden
PvdA-GroenLinks waarschuwt: ‘Aantal laadpalen op Tholen schiet tekort’

THOLEN - Tholen wil elektrisch rijden stimuleren, maar volgens PvdA-GroenLinks blijft het aantal laadpalen achter. De fractie maakt zich zorgen over de trage uitrol, terwijl het college onder andere wijst op een tekort aan technici die de laadpunten kunnen installeren.

3 dagen geleden
Vandaag kun je struinen langs ruim 35 kraampjes bij Winterfair De Meestoof

SINT-ANNALAND - Wie zin heeft in een gezellige dag vol activiteiten, kan vanaf vanmiddag terecht bij streekmuseum De Meestoof. Van 16.00 tot 21.00 uur staat het streekmuseum in het teken van de jaarlijkse Winterfair met een mix van kraampjes, lekkernijen en muziek voor jong en oud.

3 dagen geleden