Goede WW-cijfers zetten Dow Jones weer op record op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten nadat banken en industriële bedrijven waren gestegen als gevolg van gunstige cijfers over het aantal WW-aanvragen in de Verenigde Staten. De Dow-Jonesindex kwam daardoor opnieuw tot een recordstand. Vaccinproducenten hadden een zware dag. Door discussies over het opheffen van de patentbescherming voor coronavaccins werden onder meer Pfizer en Moderna lager gezet.
De Dow-Jonesindex scherpte zijn record van woensdag verder aan tot 34.548,53 punten, een toename van 0,9 procent. De brede S&P 500 won 0,7 procent tot 4195,08 punten en naderde de hoogste stand ooit van vorige week. Techgraadmeter Nasdaq dikte 0,4 procent aan tot 13.632,84 punten. Het aantal nieuwe WW-aanvragen kwam vorige week uit op 498.000 van 590.000 een week eerder. Het aantal aanvragen kwam daarmee uit op het laagste niveau in ruim een jaar.
Industrie-aandelen zoals tractorfabrikant Deere en maker van motoren voor industriële toepassingen Cummins stegen tot bijna 3 procent. Financiële waarden, zoals de banken Wells Fargo, Goldman Sachs en Citigroup kregen er tot 2,3 procent bij. Costco steeg met 2,8 procent. De winkelketen zag zijn omzet in april fors stijgen ten opzichte van een jaar eerder.
Moderna
Farmaceut Moderna verloor 1,4 procent. De onderneming rekent voor dit jaar op hogere opbrengsten met zijn coronavaccin, vooral door de problemen waar andere producten van coronavaccins mee kampen. Investeerders werd evenwel schrik aangejaagd door de discussie over het vrijgeven van patenten waar steeds meer landen heil in zien. Het afwijzen van het plan door Duitsland bracht evenwel wat steun en zorgde dat de ergste verliezen weer goedgemaakt werden. Ook Pfizer (min 1,9 procent) en BioNTech (min 1,6 procent) werden lager gezet.
Betalingsbedrijf PayPal kwam met beter dan verwachte resultaten in het eerste kwartaal en won 1,9 procent. Door de coronacrisis is er steeds meer vraag naar online-betaaloplossingen. ViacomCBS profiteerde van hogere advertentie-inkomsten maar daalde 2,4 procent.
Uber
Technologiebedrijf Uber kelderde haast 9 procent na cijfers. De onderneming die onder meer met een taxidienst actief is beloofde zijn chauffeurs meer te betalen om maar meer auto's op de weg te krijgen nu de economie aan het herstellen is. Ook kost het anders behandelen van de Britse chauffeurs eenmalig 600 miljoen dollar.
De euro was 1,2060 dollar waard, tegenover 1,2054 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent in prijs tot 64,87 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 68,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
16 minuten geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
7 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
9 uur geleden