Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goede WW-cijfers zetten Dow Jones weer op record op Wall Street

Goede WW-cijfers zetten Dow Jones weer op record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten nadat banken en industriële bedrijven waren gestegen als gevolg van gunstige cijfers over het aantal WW-aanvragen in de Verenigde Staten. De Dow-Jonesindex kwam daardoor opnieuw tot een recordstand. Vaccinproducenten hadden een zware dag. Door discussies over het opheffen van de patentbescherming voor coronavaccins werden onder meer Pfizer en Moderna lager gezet.

De Dow-Jonesindex scherpte zijn record van woensdag verder aan tot 34.548,53 punten, een toename van 0,9 procent. De brede S&P 500 won 0,7 procent tot 4195,08 punten en naderde de hoogste stand ooit van vorige week. Techgraadmeter Nasdaq dikte 0,4 procent aan tot 13.632,84 punten. Het aantal nieuwe WW-aanvragen kwam vorige week uit op 498.000 van 590.000 een week eerder. Het aantal aanvragen kwam daarmee uit op het laagste niveau in ruim een jaar.

Industrie-aandelen zoals tractorfabrikant Deere en maker van motoren voor industriële toepassingen Cummins stegen tot bijna 3 procent. Financiële waarden, zoals de banken Wells Fargo, Goldman Sachs en Citigroup kregen er tot 2,3 procent bij. Costco steeg met 2,8 procent. De winkelketen zag zijn omzet in april fors stijgen ten opzichte van een jaar eerder.

Moderna

Farmaceut Moderna verloor 1,4 procent. De onderneming rekent voor dit jaar op hogere opbrengsten met zijn coronavaccin, vooral door de problemen waar andere producten van coronavaccins mee kampen. Investeerders werd evenwel schrik aangejaagd door de discussie over het vrijgeven van patenten waar steeds meer landen heil in zien. Het afwijzen van het plan door Duitsland bracht evenwel wat steun en zorgde dat de ergste verliezen weer goedgemaakt werden. Ook Pfizer (min 1,9 procent) en BioNTech (min 1,6 procent) werden lager gezet.

Betalingsbedrijf PayPal kwam met beter dan verwachte resultaten in het eerste kwartaal en won 1,9 procent. Door de coronacrisis is er steeds meer vraag naar online-betaaloplossingen. ViacomCBS profiteerde van hogere advertentie-inkomsten maar daalde 2,4 procent.

Uber

Technologiebedrijf Uber kelderde haast 9 procent na cijfers. De onderneming die onder meer met een taxidienst actief is beloofde zijn chauffeurs meer te betalen om maar meer auto's op de weg te krijgen nu de economie aan het herstellen is. Ook kost het anders behandelen van de Britse chauffeurs eenmalig 600 miljoen dollar.

De euro was 1,2060 dollar waard, tegenover 1,2054 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent in prijs tot 64,87 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 68,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

36 minuten geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

1 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

3 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

3 uur geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

3 uur geleden
Vliegtuigen kunnen weer landen op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.

5 uur geleden
Netflix koopt studio's van Warner Bros. in miljardendeal

LOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.

5 uur geleden