'Goed gesprek' tussen Van der Burg en Tubbergen over asielhotel
ALBERGEN (ANP) - Woensdag hebben staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en de gemeente Tubbergen opnieuw een gesprek gehad over het zogenoemde asielhotel in het dorp Albergen. Een woordvoerder van de staatssecretaris wilde niet meer kwijt dan dat het een "goed gesprek" was. De gemeente was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Dinsdag werd in de gemeente een motie aangenomen dat er in het hotel maximaal 150 asielzoekers mogen komen in plaats van de geplande driehonderd, zo meldde RTV Oost. Of hierover woensdagochtend is gesproken, is niet bekend.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kocht het hotel onlangs zonder medeweten van de gemeente. Dat zorgde voor veel onrust in de gemeente. Vorige week ging Van der Burg al met onder meer de gemeenteraad het gesprek aan om te luisteren naar de zorgen.
Een woordvoerder van het COA zegt dat de instantie "op korte termijn in gesprek gaat met de gemeente en de inwoners over de volgende stappen", laat een woordvoerder weten. Het COA wil er "een goede buur zijn" en vind het "belangrijk om in gesprek te gaan om vragen te beantwoorden en zorgen weg te nemen". Op de motie wilde de woordvoerder van het COA verder niet ingaan.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De overheid moet meer geld steken in manieren om te voorkomen dat mensen hiv oplopen, het virus dat aids kan veroorzaken. Dat zegt Aidsfonds - Soa Aids Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel kinderen op de middelbare school hebben moeite om simpele Nederlandse teksten te schrijven. Ze halen het basisniveau niet, constateert de Inspectie van het Onderwijs donderdag in een onderzoek naar schrijfvaardigheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De landelijke en regionale media willen dat het volgende kabinet iets doet aan de dominante positie van grote Amerikaanse en Chinese techbedrijven. Die gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te delen. "Dit vormt een ernstige bedreiging voor de democratische weerbaarheid, maar ook voor de strategische autonomie en daarmee de veiligheid van Nederland", zeggen de media-organisaties donderdag in een gezamenlijke brief aan informateur Sybrand Buma.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren tussen de 10 en 16 jaar sturen gemiddeld een tot drie keer per maand een Tikkie naar hun ouders. Uit onderzoek van BUUT, een digitale bank voor jongeren, blijkt dat 54 procent van de ouders regelmatig extra geld overmaakt via een betaalverzoek. Vaak doen ouders dit zonder daar vragen over te stellen.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het is aantrekkelijker geworden om in Maastricht te wonen. Dat meldt Atlas voor Gemeenten, een bedrijf dat jaarlijks een "woonaantrekkelijkheidsindex" opstelt voor de 50 grootste gemeenten.
4 uur geleden