'Goed gesprek' tussen Van der Burg en Tubbergen over asielhotel
ALBERGEN (ANP) - Woensdag hebben staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en de gemeente Tubbergen opnieuw een gesprek gehad over het zogenoemde asielhotel in het dorp Albergen. Een woordvoerder van de staatssecretaris wilde niet meer kwijt dan dat het een "goed gesprek" was. De gemeente was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Dinsdag werd in de gemeente een motie aangenomen dat er in het hotel maximaal 150 asielzoekers mogen komen in plaats van de geplande driehonderd, zo meldde RTV Oost. Of hierover woensdagochtend is gesproken, is niet bekend.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kocht het hotel onlangs zonder medeweten van de gemeente. Dat zorgde voor veel onrust in de gemeente. Vorige week ging Van der Burg al met onder meer de gemeenteraad het gesprek aan om te luisteren naar de zorgen.
Een woordvoerder van het COA zegt dat de instantie "op korte termijn in gesprek gaat met de gemeente en de inwoners over de volgende stappen", laat een woordvoerder weten. Het COA wil er "een goede buur zijn" en vind het "belangrijk om in gesprek te gaan om vragen te beantwoorden en zorgen weg te nemen". Op de motie wilde de woordvoerder van het COA verder niet ingaan.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
2 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.
4 uur geledenPRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.
4 uur geleden