'Goed gesprek' tussen Van der Burg en Tubbergen over asielhotel
ALBERGEN (ANP) - Woensdag hebben staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en de gemeente Tubbergen opnieuw een gesprek gehad over het zogenoemde asielhotel in het dorp Albergen. Een woordvoerder van de staatssecretaris wilde niet meer kwijt dan dat het een "goed gesprek" was. De gemeente was vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Dinsdag werd in de gemeente een motie aangenomen dat er in het hotel maximaal 150 asielzoekers mogen komen in plaats van de geplande driehonderd, zo meldde RTV Oost. Of hierover woensdagochtend is gesproken, is niet bekend.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kocht het hotel onlangs zonder medeweten van de gemeente. Dat zorgde voor veel onrust in de gemeente. Vorige week ging Van der Burg al met onder meer de gemeenteraad het gesprek aan om te luisteren naar de zorgen.
Een woordvoerder van het COA zegt dat de instantie "op korte termijn in gesprek gaat met de gemeente en de inwoners over de volgende stappen", laat een woordvoerder weten. Het COA wil er "een goede buur zijn" en vind het "belangrijk om in gesprek te gaan om vragen te beantwoorden en zorgen weg te nemen". Op de motie wilde de woordvoerder van het COA verder niet ingaan.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
11 uur geleden