Go Ahead wint enerverende IJsselderby na laat doelpunt: 1-0
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste IJsselderby in vier jaar tijd gewonnen van PEC Zwolle. In de sfeervolle en soms onrustige Adelaarshorst in Deventer maakte invaller Giannis Botos een kwartier voor tijd de winnende treffer: 1-0. PEC Zwolle blijft zo na vijf wedstrijden punt- én doelpuntloos laatste in de Eredivisie, iets wat nog nooit eerder gebeurde.
De eerste helft waren de Eagles oppermachtig. Via vleugelspelers Ogechika Heil en Martijn Berden kwam de thuisploeg tot meerdere kansen. De eerste helft lag twee keer stil omdat er vuurwerk werd afgestoken en PEC-supporters stoeltjes op het veld gooiden. Anders dan zaterdagavond bij FC Utrecht - RKC Waalwijk hoefden de spelers niet naar binnen.
PEC Zwolle begon beter aan de tweede helft en kreeg al na 15 seconden een strafschop toegewezen, omdat Gerrit Nauber hands zou hebben gemaakt. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter annuleerde arbiter Kevin Blom die beslissing. Na verschillende kansen over en weer bezorgde de Griek Botos de thuisclub met zijn tweede competitietreffer de winst, op aangeven van de eveneens ingevallen Mats Deijl.
De wedstrijd lag in de 90e minuut voor de derde keer kort stil, nadat de sproeiers over het hele veld aangingen.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
56 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
17 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
19 uur geleden