Go Ahead wint enerverende IJsselderby na laat doelpunt: 1-0
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste IJsselderby in vier jaar tijd gewonnen van PEC Zwolle. In de sfeervolle en soms onrustige Adelaarshorst in Deventer maakte invaller Giannis Botos een kwartier voor tijd de winnende treffer: 1-0. PEC Zwolle blijft zo na vijf wedstrijden punt- én doelpuntloos laatste in de Eredivisie, iets wat nog nooit eerder gebeurde.
De eerste helft waren de Eagles oppermachtig. Via vleugelspelers Ogechika Heil en Martijn Berden kwam de thuisploeg tot meerdere kansen. De eerste helft lag twee keer stil omdat er vuurwerk werd afgestoken en PEC-supporters stoeltjes op het veld gooiden. Anders dan zaterdagavond bij FC Utrecht - RKC Waalwijk hoefden de spelers niet naar binnen.
PEC Zwolle begon beter aan de tweede helft en kreeg al na 15 seconden een strafschop toegewezen, omdat Gerrit Nauber hands zou hebben gemaakt. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter annuleerde arbiter Kevin Blom die beslissing. Na verschillende kansen over en weer bezorgde de Griek Botos de thuisclub met zijn tweede competitietreffer de winst, op aangeven van de eveneens ingevallen Mats Deijl.
De wedstrijd lag in de 90e minuut voor de derde keer kort stil, nadat de sproeiers over het hele veld aangingen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
15 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
6 uur geleden