Go Ahead wint enerverende IJsselderby na laat doelpunt: 1-0
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste IJsselderby in vier jaar tijd gewonnen van PEC Zwolle. In de sfeervolle en soms onrustige Adelaarshorst in Deventer maakte invaller Giannis Botos een kwartier voor tijd de winnende treffer: 1-0. PEC Zwolle blijft zo na vijf wedstrijden punt- én doelpuntloos laatste in de Eredivisie, iets wat nog nooit eerder gebeurde.
De eerste helft waren de Eagles oppermachtig. Via vleugelspelers Ogechika Heil en Martijn Berden kwam de thuisploeg tot meerdere kansen. De eerste helft lag twee keer stil omdat er vuurwerk werd afgestoken en PEC-supporters stoeltjes op het veld gooiden. Anders dan zaterdagavond bij FC Utrecht - RKC Waalwijk hoefden de spelers niet naar binnen.
PEC Zwolle begon beter aan de tweede helft en kreeg al na 15 seconden een strafschop toegewezen, omdat Gerrit Nauber hands zou hebben gemaakt. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter annuleerde arbiter Kevin Blom die beslissing. Na verschillende kansen over en weer bezorgde de Griek Botos de thuisclub met zijn tweede competitietreffer de winst, op aangeven van de eveneens ingevallen Mats Deijl.
De wedstrijd lag in de 90e minuut voor de derde keer kort stil, nadat de sproeiers over het hele veld aangingen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
13 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
15 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
17 uur geleden