
Go Ahead wint enerverende IJsselderby na laat doelpunt: 1-0
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste IJsselderby in vier jaar tijd gewonnen van PEC Zwolle. In de sfeervolle en soms onrustige Adelaarshorst in Deventer maakte invaller Giannis Botos een kwartier voor tijd de winnende treffer: 1-0. PEC Zwolle blijft zo na vijf wedstrijden punt- én doelpuntloos laatste in de Eredivisie, iets wat nog nooit eerder gebeurde.
De eerste helft waren de Eagles oppermachtig. Via vleugelspelers Ogechika Heil en Martijn Berden kwam de thuisploeg tot meerdere kansen. De eerste helft lag twee keer stil omdat er vuurwerk werd afgestoken en PEC-supporters stoeltjes op het veld gooiden. Anders dan zaterdagavond bij FC Utrecht - RKC Waalwijk hoefden de spelers niet naar binnen.
PEC Zwolle begon beter aan de tweede helft en kreeg al na 15 seconden een strafschop toegewezen, omdat Gerrit Nauber hands zou hebben gemaakt. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter annuleerde arbiter Kevin Blom die beslissing. Na verschillende kansen over en weer bezorgde de Griek Botos de thuisclub met zijn tweede competitietreffer de winst, op aangeven van de eveneens ingevallen Mats Deijl.
De wedstrijd lag in de 90e minuut voor de derde keer kort stil, nadat de sproeiers over het hele veld aangingen.
Meer uit Voetbal
CHARLOTTE (ANP) - Fluminense heeft Internazionale uitgeschakeld op het WK voor clubs in de Verenigde Staten. In Charlotte won de Braziliaanse club uit Rio de Janeiro met 2-0 van de Milanezen, waar Denzel Dumfries en Stefan de Vrij een basisplaats hadden.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot en met 30 juni 2027. De Amsterdamse club maakte de contractverlenging van twee seizoenen van de middenvelder maandag bekend. De voetballer zou in mei al een mondeling akkoord met de club hebben bereikt.
3 uur geledenORLANDO (ANP) - Coach Pep Guardiola van Manchester City vreest dat zijn spelers deze zomer te weinig rust krijgen. Het WK voor clubs in de Verenigde Staten begon drie weken na afloop van de Premier League. Als de Engelse club de finale haalt op 13 juli, heeft de club nog een maand om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen.
13 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - De Braziliaanse kampioen Botafogo heeft trainer Renato Paiva ontslagen na de uitschakeling op het WK voetbal voor clubs. Botafogo verloor in de achtste finales in Philadelphia met 1-0 van Palmeiras.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League won in het Mercedes-Benz Stadium van Atlanta met 4-0 van Inter Miami. De Franse kampioen speelt nu tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Flamengo.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is volgens het jaarlijkse rapport van Football Benchmark de meest waardevolle voetbalclub van Nederland. De nummer 2 van de Eredivisie is wel gedaald naar de 27e plek en zou nog 536 miljoen euro waard zijn. PSV heeft zich inmiddels aangesloten bij de internationale elite en staat met een geschatte waarde van 494 miljoen euro op de 31e plaats van de meest waardevolle clubs.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Aitana Bonmatí is uit het ziekenhuis ontslagen. De 27-jarige voetbalster werd vrijdag in Madrid opgenomen met virale hersenvliesontsteking. Volgens de Spaanse voetbalbond zal de sterspeelster van FC Barcelona zich de komende dagen bij de Spaanse selectie van bondscoach Montse Tomé voegen.
1 dag geleden