Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead wint enerverende IJsselderby na laat doelpunt: 1-0

Go Ahead wint enerverende IJsselderby na laat doelpunt: 1-0

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste IJsselderby in vier jaar tijd gewonnen van PEC Zwolle. In de sfeervolle en soms onrustige Adelaarshorst in Deventer maakte invaller Giannis Botos een kwartier voor tijd de winnende treffer: 1-0. PEC Zwolle blijft zo na vijf wedstrijden punt- én doelpuntloos laatste in de Eredivisie, iets wat nog nooit eerder gebeurde.

De eerste helft waren de Eagles oppermachtig. Via vleugelspelers Ogechika Heil en Martijn Berden kwam de thuisploeg tot meerdere kansen. De eerste helft lag twee keer stil omdat er vuurwerk werd afgestoken en PEC-supporters stoeltjes op het veld gooiden. Anders dan zaterdagavond bij FC Utrecht - RKC Waalwijk hoefden de spelers niet naar binnen.

PEC Zwolle begon beter aan de tweede helft en kreeg al na 15 seconden een strafschop toegewezen, omdat Gerrit Nauber hands zou hebben gemaakt. Na ingrijpen van de videoscheidsrechter annuleerde arbiter Kevin Blom die beslissing. Na verschillende kansen over en weer bezorgde de Griek Botos de thuisclub met zijn tweede competitietreffer de winst, op aangeven van de eveneens ingevallen Mats Deijl.

De wedstrijd lag in de 90e minuut voor de derde keer kort stil, nadat de sproeiers over het hele veld aangingen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

9 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

9 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

11 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

12 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

16 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

16 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

17 uur geleden