Go Ahead Eagles op inzet en karakter langs Fortuna Sittard
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft op inzet en karakter de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard gewonnen. Na een ruststand van 0-2 werkte de ploeg uit Deventer in het laatste halfuur een achterstand van 1-3 volledig weg: 4-3. Voor de Eagles was het de derde competitiezege op rij.
Go Ahead Eagles gaf Fortuna Sittard in de eerste helft te veel ruimte om te voetballen. Eerst haalde Mats Seuntjens doeltreffend uit en daarna klopte ook Ben Rienstra doelman Warner Hahn met een schot. Bij beide doelpunten kwam de assist van Zian Flemming.
De Eagles wisten tot aan de rust niet veel kansen af te dwingen. In de 28e minuut was Giannis Botos nog wel dicht bij 2-1. Zijn fraaie kopbal eindigde op de lat. In de 38e minuut ontsnapte de thuisclub aan de derde tegentreffer. Joris Kramer haalde een kopbal van Flemming van de doellijn.
Na een misverstand tussen doelman Yanick van Osch en Ivo Pinto kon Luuk Brouwers in de 53e minuut de achterstand verkleinen. Met een daverend afstandsschot herstelde Tesfaldet Tekie de marge van twee treffers (1-3). Na ruim een uur kopte Marc Cardona raak (3-2) waarna Inigo Cordoba van dichtbij de gelijkmaker liet aantekenen: 3-3. Met een ferme kopbal bezorgde Kramer zijn ploeg alsnog de zwaar bevochten overwinning, hoewel het onfortuinlijke Fortuna daarna nog wel twee keer de lat raakte.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
10 uur geleden