Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GM en Ford omhoog op Wall Street, AMC flink omlaag

GM en Ford omhoog op Wall Street, AMC flink omlaag

NEW YORK (ANP) - De autobouwers General Motors (GM) en Ford Motor gingen donderdag flink omhoog op de beurzen in New York, nadat GM had aangegeven dat de winst in de eerste helft van het jaar aanzienlijk hoger zal uitvallen dan eerder gedacht. Verder ging bioscoopketen AMC Entertainment hard omlaag na een aandelenverkoop. De hoofdgraadmeters op Wall Street sloten in het rood.

GM klom 6,4 procent. Het bedrijf zei dat de productie van de winstgevende pick-uptrucks wordt verhoogd, ondanks de tekorten aan chips waarmee autofabrikanten worstelen. GM heeft voorrang gegeven aan chips voor pick-ups door de productie van andere modellen te verlagen. Ford liftte mee met een winst van ruim 7 procent.

AMC ging 18 procent onderuit, na woensdag nog zeer sterk te zijn gestegen. De aandelenverkoop leverde 587 miljoen dollar op. AMC waarschuwde wel voor investeringen in het bedrijf als gevolg van recente koersschommelingen. AMC is namelijk een van de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen.

Winstbelasting

Beleggers reageerden verder op berichten dat president Joe Biden tijdens onderhandelingen met de Republikeinen heeft aangeboden om zijn voorgestelde verhoging van de vennootschapsbelasting te schrappen. In ruil daarvoor moeten ze akkoord gaan met ten minste 1 biljoen dollar aan nieuwe uitgaven aan infrastructuur. Biden wilde de winstbelasting voor bedrijven eerder opschroeven naar een maximum van 28 procent. Nu zou hij bereid zijn een minimum in te stellen van 15 procent.

De Dow-Jonesindex sloot licht lager op 34.577,04 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4192,85 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1 procent op 13.614,51 punten.

Banenrapport

De aandacht ging verder uit naar nieuwe cijfers over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten die lager uitvielen dan verwacht. Daarnaast nam de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven sterker toe dan gedacht, aldus loonstrookverwerker ADP. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de overheid. Marktonderzoeker ISM maakte bekend dat de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector recordgroei laat zien.

De euro was 1,2130 dollar waard, tegen 1,2120 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 68,86 dollar. Brentolie was ook vlak op 71,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

16 minuten geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

40 minuten geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

45 minuten geleden
Toezichthouders en OM willen uitgebreider EU-verbod uitkleedapps

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.

1 uur geleden
ABP verkoopt aandelen in omstreden softwarebedrijf Palantir

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.

1 uur geleden
Iranoorlog geeft Nederlandse pensioenfondsen knauw, ziet Aon

ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.

2 uur geleden
Brussel komt grootverbruikers energie tegemoet met aanpassing ETS

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.

2 uur geleden