Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GM en Ford omhoog op Wall Street, AMC flink omlaag

GM en Ford omhoog op Wall Street, AMC flink omlaag

NEW YORK (ANP) - De autobouwers General Motors (GM) en Ford Motor gingen donderdag flink omhoog op de beurzen in New York, nadat GM had aangegeven dat de winst in de eerste helft van het jaar aanzienlijk hoger zal uitvallen dan eerder gedacht. Verder ging bioscoopketen AMC Entertainment hard omlaag na een aandelenverkoop. De hoofdgraadmeters op Wall Street sloten in het rood.

GM klom 6,4 procent. Het bedrijf zei dat de productie van de winstgevende pick-uptrucks wordt verhoogd, ondanks de tekorten aan chips waarmee autofabrikanten worstelen. GM heeft voorrang gegeven aan chips voor pick-ups door de productie van andere modellen te verlagen. Ford liftte mee met een winst van ruim 7 procent.

AMC ging 18 procent onderuit, na woensdag nog zeer sterk te zijn gestegen. De aandelenverkoop leverde 587 miljoen dollar op. AMC waarschuwde wel voor investeringen in het bedrijf als gevolg van recente koersschommelingen. AMC is namelijk een van de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen.

Winstbelasting

Beleggers reageerden verder op berichten dat president Joe Biden tijdens onderhandelingen met de Republikeinen heeft aangeboden om zijn voorgestelde verhoging van de vennootschapsbelasting te schrappen. In ruil daarvoor moeten ze akkoord gaan met ten minste 1 biljoen dollar aan nieuwe uitgaven aan infrastructuur. Biden wilde de winstbelasting voor bedrijven eerder opschroeven naar een maximum van 28 procent. Nu zou hij bereid zijn een minimum in te stellen van 15 procent.

De Dow-Jonesindex sloot licht lager op 34.577,04 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4192,85 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1 procent op 13.614,51 punten.

Banenrapport

De aandacht ging verder uit naar nieuwe cijfers over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten die lager uitvielen dan verwacht. Daarnaast nam de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven sterker toe dan gedacht, aldus loonstrookverwerker ADP. Vrijdag komt het belangrijke banenrapport van de overheid. Marktonderzoeker ISM maakte bekend dat de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector recordgroei laat zien.

De euro was 1,2130 dollar waard, tegen 1,2120 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 68,86 dollar. Brentolie was ook vlak op 71,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techbeleggers Wall Street krijgen hoogtevrees, CoreWeave keldert

NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.

4 uur geleden
The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

6 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

9 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

9 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

9 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

10 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

14 uur geleden