Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Glazen Huis laat geen publiek meer toe, optredens gaan door

Glazen Huis laat geen publiek meer toe, optredens gaan door

AMERSFOORT (ANP) - Als gevolg van de nieuwe coronamaatregelen wordt geen publiek meer toegelaten op het terrein van het Glazen Huis voor 3FM Serious Request in Amersfoort. Artiesten zijn komende week nog wel welkom bij de goededoelenactie van het radiostation.

Ook de kerstmarkt en de geplande workshops worden geannuleerd, laat een woordvoerder van NPO 3FM weten. De geplande optredens van artiesten gaan wel door, net als de bezoeken van zogenoemde 'huisgasten'. "Samen met hen maken de dj’s van 3FM er een fantastische week van met hopelijk een mooi resultaat voor het Wereld Natuur Fonds", aldus de zegsman van het radiostation.

De editie van Het Glazen Huis was al aangepast op de maatregelen die tot dusver golden. Het gebied rondom het gebouw was afgesloten en slechts duizend mensen mochten, voorzien van een coronatoegangsbewijs, tegelijkertijd een kijkje nemen. Het tijdelijke onderkomen van de vier 3FM-jocks in het huis was bestempeld als een doorstroomlocatie.

Het Glazen Huis keerde zaterdag na afwezigheid van drie jaar weer terug voor de jaarlijkse inzamelingsactie Serious Request. De actie, waarvoor de dj's een week lang verzoekplaten draaien voor het goede doel, duurt nog tot 24 december.

Meer uit Binnenland

Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

41 minuten geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

4 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

6 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

12 uur geleden
Volgende week coronaverhoren met Rutte, Schoof en Koolmees

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.

14 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

14 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

14 uur geleden