
Glasvezelaanleg in centrum Goes is groot project
GOES - De komende tijd zal het een bekend gezicht blijven in de binnenstad van Goes; opengebroken straten en grote rollen oranje kabel. De aanleg van het glasvezel is een groot project, zeker in een stadscentrum.
‘’Op dit moment zijn we bezig om in Goes en Vlissingen voor alle huishoudens glasvezel van KPN aan te leggen’’, zegt Ranj Yousif, projectmanager bij Selecta Infratechniek. ‘’Zoals we hebben gezien met het vele thuiswerken en de toename van technologie, is er grote behoefte aan een sterker internetnetwerk.’’
Zodra een gemeente heeft ingestemd met het plan van de opdrachtgever, in dit geval KPN, gaan Yousif en zijn team aan de slag. Eerst wordt een plan van aanpak gemaakt, waarna er geulen gegraven worden van ongeveer zestig centimeter diep en dertig centimeter breed, waarin de kabels worden gelegd. Nadat de kabels in de grond liggen worden ze aangesloten op de meterkast en geactiveerd. ‘’Uiteraard zijn er veel uitdagingen in het stadscentrum. Zo heb je veel meer te maken met omgevingsmanagement en moet je duidelijk communiceren met de ondernemers.’’ Ook de natuurstenen die onder andere op de Grote Markt liggen, maken het openbreken en dichtmaken van de straat een stuk lastiger. ‘’Onder de natuurstenen ligt veel verharding die doorbroken en hersteld moet worden. Dat maakt het proces lastiger’’, legt Yousif uit. ‘’Nadat de kabel is aangelegd, leggen we alles terug op zijn plek en de huisaannemer van de gemeente ontfermt zich dan over het herstellen van de straten en natuursteen.’’ Een ander belangrijk onderdeel van hun werkzaamheden is contact houden met de ondernemers. ‘’We laten iedereen weten wanneer de straat open zal liggen en we zorgen altijd dat de winkels toegankelijk blijven.’’ Op dit moment vindt de aanleg van de KPN glasvezelkabels plaats, herkenbaar aan de oranje kleur. Of ook Delta hun glasvezelkabels, groen van kleur, binnenkort wil gaan aanleggen in het centrum van Goes is nog niet duidelijk.
Meer uit Beveland
'S HEER ARENDSKERKE- De vrijwillige brandweer van Heinkenszand is vrijdagavond ingezet voor een buitenbrandje aan de Spoorstraat. Daar stond een stukje van de beplanting langs de weg in brand. Hoe het kon dat de beplanting vlam gevat heeft is niet duidelijk.
30 minuten geledenDRIEWEGEN- De Westerscheldetunnel in de richting van Terneuzen is vrijdagavond enige tijd afgesloten geweest. De oorzaak hiervan was een aanrijding tussen drie auto's op de N62 ter hoogte van de tunnel. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse maar niemand hoefde naar het ziekenhuis overgebracht te worden. Vlak voor middernacht werd de tunnel weer opengesteld.
1 uur geledenWESTKAPELLE - Het Polderhuis in Westkapelle is niet zomaar een museum, maar een levendig centrum van sociale en culturele activiteiten. Ivo van Beekhuizen weet dat als geen ander. Sinds 2006 is hij nauw betrokken bij de organisatie en heeft hij het Polderhuis zien groeien tot een dynamische ontmoetingsplek. Aan de keukentafel vertelt hij over zijn eigen ontwikkeling en over de unieke sfeer van de hechte gemeenschap waarin hij opgroeide. 'Je kent iedereen, het is een heel hechte gemeenschap.'
2 uur geledenCOLUMN - Een paar jaar geleden kreeg ik van iemand wat aantekeningen toegestuurd,waarin hij terugblikt op zijn belevenissen als politieagent in het vooroorlogse Goes.
4 uur geledenMIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
1 dag geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
1 dag geleden