
Glasvezelaanleg in binnenstad Goes: per plank naar De Bure
GOES - Voor André Bostelaar, eigenaar van café De Bure in de Koningstraat, kwamen de werkzaamheden vorige week woensdag als een verrassing. ‘’Na een algemene brief van een aantal maanden geleden had ik er weinig meer over gehoord, tot er die ochtend een hele hoop werkzaamheden voor mijn deur waren’’, vertelt hij.
Hoewel het onverwachts kwam, waren alle werkmannen die op de stoep stonden bij Bostelaar van harte welkom voor een bakje koffie. ‘’Die jongens werken hard dus dan is een bakje koffie wel verdiend!’’, zegt hij. Om twaalf uur gaat het café open en gedurende de dag stromen de klanten binnen. ‘’In de middag komen er al veel klanten, maar vooral ‘s avonds wordt het al snel druk’’, zegt de uitbater. ‘’We hebben veel vaste klanten van wie er veel al enigszins op leeftijd zijn.’’ Voor Bostelaar was het dan ook goed merkbaar dat de woensdagavond minder druk was dan normaal. ‘’Een van mijn vaste klanten, die nagenoeg iedere dag langskomt, bijvoorbeeld is in de tachtig. Hij was er woensdag dan ook niet, omdat over een plankje lopen wanneer je slecht ter been bent een te groot risico is.’’ De volgende ochtend rond twaalf uur was er al niets meer te zien van de geul en konden de klanten weer makkelijk naar binnen. ‘’Het is heel netjes en snel gedaan!’’ Binnenkort wordt ook de overkant van de straat voorzien van glasvezel. ‘’Ik hoop dat de werkzaamheden de gasten niet te veel afschrikken en vooral dat de straat toegankelijk blijft.’’
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
2 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
7 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
9 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
22 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden