Glas valt uit reuzenrad in Zandvoort: arrestaties en gewonden
ZANDVOORT (ANP) - Twee vrouwen zijn vrijdagavond in Zandvoort gewond geraakt door glas dat uit een reuzenrad viel. Beiden liepen letsel op aan de armen en moesten naar het ziekenhuis. Later zijn vier jonge mannen opgepakt. Het is nog niet duidelijk of het een ongelukje was of dat het glas opzettelijk is gegooid vanuit een van de gondels.
Kort na het incident probeerde een vriendin van de slachtoffers foto's van de mannen te maken met haar telefoon. De verdachten hebben het toestel afgepakt en het werd later op straat teruggevonden. De vier zijn in de buurt opgepakt na getuigenverklaringen. Het gaat om mannen tussen de 17 en 24 jaar uit Amsterdam en Hoofddorp. De politie onderzoekt of er sprake is van openlijke geweldpleging en roept getuigen op zich te melden.
De vrouwen zijn 33 jaar en komen uit Amsterdam en Haarlem.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
19 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
2 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
4 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
5 uur geleden