Gladbach klopt Wolfsburg en blijft in race voor Champions League
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach blijft in de race voor deelname aan de Champions League. Gladbach won op eigen veld met ruime cijfers van het Wolfsburg van Wout Weghorst: 3-0.
Jonas Hofmann nam in het eerste half uur de 1-0 en 2-0 voor zijn rekening en Lars Stindl bepaalde halverwege de tweede helft de eindstand.
Voor Gladbach, dat het seizoen zo goed begon, was het pas de derde zege sinds de coronapauze. Drie andere duels gingen verloren en één eindigde in een gelijkspel. Gladbach staat nu vierde met twee punten meer dan Bayer Leverkusen, dat woensdag 1. FC Köln ontvangt. De eerste vier verzekeren zich van een plek in de Champions League.
Teleurstellend
Bij Wolfsburg, dat zesde staat, deed Weghorst de hele wedstrijd mee. "Het was absoluut geen goede prestatie. Het was een van de slechtste wedstrijden van het seizoen. Ik had geen enkel schot op doel en vandaag was het op elk gebied te weinig", zei de spits na de teleurstellende nederlaag.
"We moeten niet gaan twijfelen, want dat helpt niet. We moeten hiervan leren. Volgende week bij Schalke wordt het een finale voor ons. De vele wedstrijden mogen geen excuus zijn." Voor Wolfsburg zijn er nog twee duels te spelen; na het uitduel met Schalke ontvangt Wolfsburg Bayern München.
Vorig jaar won Wolfsburg nog met 3-0 bij Gladbach.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
2 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
13 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
18 uur geleden