Gladbach klopt Wolfsburg en blijft in race voor Champions League
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach blijft in de race voor deelname aan de Champions League. Gladbach won op eigen veld met ruime cijfers van het Wolfsburg van Wout Weghorst: 3-0.
Jonas Hofmann nam in het eerste half uur de 1-0 en 2-0 voor zijn rekening en Lars Stindl bepaalde halverwege de tweede helft de eindstand.
Voor Gladbach, dat het seizoen zo goed begon, was het pas de derde zege sinds de coronapauze. Drie andere duels gingen verloren en één eindigde in een gelijkspel. Gladbach staat nu vierde met twee punten meer dan Bayer Leverkusen, dat woensdag 1. FC Köln ontvangt. De eerste vier verzekeren zich van een plek in de Champions League.
Teleurstellend
Bij Wolfsburg, dat zesde staat, deed Weghorst de hele wedstrijd mee. "Het was absoluut geen goede prestatie. Het was een van de slechtste wedstrijden van het seizoen. Ik had geen enkel schot op doel en vandaag was het op elk gebied te weinig", zei de spits na de teleurstellende nederlaag.
"We moeten niet gaan twijfelen, want dat helpt niet. We moeten hiervan leren. Volgende week bij Schalke wordt het een finale voor ons. De vele wedstrijden mogen geen excuus zijn." Voor Wolfsburg zijn er nog twee duels te spelen; na het uitduel met Schalke ontvangt Wolfsburg Bayern München.
Vorig jaar won Wolfsburg nog met 3-0 bij Gladbach.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
43 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
3 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
5 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
6 uur geleden