GL-PvdA uit zorgen over ontslag Amsterdamse moderators TikTok
BRUSSEL (ANP) - GroenLinks-PvdA-Europarlementariër Kim van Sparrentak en Tweede Kamerlid Barbara Kathmann maken zich zorgen over het ontslag van het volledige moderatieteam van TikTok in Nederland. Onlangs meldden onder meer de NOS en NRC dat het socialemediaplatform in september het complete Amsterdamse moderatieteam van driehonderd werknemers heeft ontslagen. De politici vrezen dat dit gevolgen kan hebben voor de veiligheid van gebruikers en de betrouwbaarheid van wat op het platform te zien is.
In vragen aan de Europese Commissie en het kabinet opperen ze ook dat de ingreep van TikTok mogelijk in strijd is met de Europese regels voor digitale diensten. Die regels zouden platforms onder meer verplichten om "gemotiveerde beslissingen" te nemen "onder toezicht van passend gekwalificeerd personeel, en niet uitsluitend op basis van geautomatiseerde middelen". "We kunnen AI niet blindelings vertrouwen om ons online te beschermen", stelt Kathmann.
Een woordvoerder van TikTok was niet direct bereikbaar voor commentaar. TikTok kondigde vorige week aan dat er wereldwijd banen verdwijnen. Volgens het bedrijf is die stap juist onderdeel van een plan om de beoordeling van berichten te verbeteren. Momenteel beoordelen zowel mensen als AI video's en andere berichten op het platform. 80 procent van de berichten op TikTok die de richtlijnen van de video-app overtreden, wordt al automatisch verwijderd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.
3 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
8 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
9 uur geleden