Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GL en PvdA: zonder miljardenfonds geen steun landbouw-begroting

GL en PvdA: zonder miljardenfonds geen steun landbouw-begroting

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en PvdA willen dat er een transitiefonds ter waarde van 12 miljard euro wordt toegevoegd aan de landbouw-begroting. Zonder zo'n fonds kan landbouwminister Carola Schouten niet op de steun van de linkse partijen rekenen, zeggen Kamerleden Laura Bromet (GroenLinks) en Joris Thijssen (PvdA) in het debat over de begroting.

De partijen willen met het fonds de natuur beter beschermen tegen de stikstof die veehouders uitstoten. Vervuilende boerenbedrijven kunnen worden opgekocht met het geld en boerenbedrijven kunnen worden verplaatst. Grond van boeren wordt omgezet in natuur of grond voor agrariërs die groener boeren en natuur-inclusief werken. Het voorstel "richt zich op de boeren die gaan ophouden", legt Bromet uit.

Met het bedrag van 12 miljard (dat nog kan oplopen tot 30 miljard) denken de partijen nog aan de zuinige kant te zitten. Wel geven ze toe dat het een beetje "koffiedik kijken" is hoeveel geld er precies nodig is om het stikstofprobleem in de sector op te lossen.

Geen traditioneel probleem

Coalitiepartijen zeggen in het debat te "schrikken" van de opstelling van beide oppositiepartijen, die dreigen tegen de begroting te stemmen als hun voorstel niet wordt aangenomen. D66-Kamerlid Tjeerd de Groot benadrukt dat het kabinet demissionair is en dat er aan de formatietafel ook stikstofplannen worden gesmeed.

PvdA'er Thijssen zegt daarop dat klimaat- en natuuronderwerpen "geen traditioneel probleem" zijn, waar nu eenmaal verschillen van mening zijn. "We lopen keihard tegen grenzen aan, en die grenzen hebben we te respecteren."

Niet genoeg

Volgens Bromet staat er in de begroting lang niet genoeg om de natuur te beschermen. "Wij vinden het gewoon niet genoeg om te blijven hangen bij de begroting van vorig jaar", aldus het GroenLinks-Kamerlid. Haar partij had al eerder aangekondigd dat het moeilijk zou worden voor de begroting te stemmen als er niet veel meer aan de stikstofcrisis wordt gedaan.

De coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie hebben in de Eerste Kamer geen meerderheid. Of er in de senaat genoeg steun is voor de landbouwbegroting, is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

3 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

3 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

3 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

3 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

4 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

5 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

6 uur geleden