Giroud en Dembélé in Franse selectie voor Nations League
PARIJS (ANP) - Aanvallers Olivier Giroud en Ousmane Dembélé zijn door de Franse voetbalbondscoach Didier Deschamps geselecteerd voor de laatste twee wedstrijden in de Nations League, tegen Oostenrijk en Denemarken. De bijna 36-jarige Giroud wordt daarmee beloond voor zijn goede seizoensstart bij AC Milan. Dembélé, die bij FC Barcelona voetbalt, werd in juni vorig jaar voor het laatst opgeroepen.
Deschamps mist de nodige spelers. Spits Karim Benzema van Real Madrid heeft een dijbeenblessure en middenvelder Paul Pogba van Juventus herstelt van een knieoperatie. Hij hoopt op tijd fit te zijn voor het WK, dat halverwege november in Qatar begint.
Verdediger Presnel Kimpembe van Paris Saint-Germain en Bayern München-spelers Kingsley Coman en Lucas Hernández zijn ook niet inzetbaar in de Nations League.
Frankrijk staat in groep 1 van de A-divisie van de Nations League op de laatste plaats en heeft daarom tegen Oostenrijk en Denemarken goede resultaten nodig om degradatie te voorkomen. Vorig jaar won Frankrijk, dat regerend wereldkampioen is, de Nations League nog.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
49 minuten geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
5 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
8 uur geleden