Giroud en Dembélé in Franse selectie voor Nations League
PARIJS (ANP) - Aanvallers Olivier Giroud en Ousmane Dembélé zijn door de Franse voetbalbondscoach Didier Deschamps geselecteerd voor de laatste twee wedstrijden in de Nations League, tegen Oostenrijk en Denemarken. De bijna 36-jarige Giroud wordt daarmee beloond voor zijn goede seizoensstart bij AC Milan. Dembélé, die bij FC Barcelona voetbalt, werd in juni vorig jaar voor het laatst opgeroepen.
Deschamps mist de nodige spelers. Spits Karim Benzema van Real Madrid heeft een dijbeenblessure en middenvelder Paul Pogba van Juventus herstelt van een knieoperatie. Hij hoopt op tijd fit te zijn voor het WK, dat halverwege november in Qatar begint.
Verdediger Presnel Kimpembe van Paris Saint-Germain en Bayern München-spelers Kingsley Coman en Lucas Hernández zijn ook niet inzetbaar in de Nations League.
Frankrijk staat in groep 1 van de A-divisie van de Nations League op de laatste plaats en heeft daarom tegen Oostenrijk en Denemarken goede resultaten nodig om degradatie te voorkomen. Vorig jaar won Frankrijk, dat regerend wereldkampioen is, de Nations League nog.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
5 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
7 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
9 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
12 uur geleden