Giroud en Dembélé in Franse selectie voor Nations League
PARIJS (ANP) - Aanvallers Olivier Giroud en Ousmane Dembélé zijn door de Franse voetbalbondscoach Didier Deschamps geselecteerd voor de laatste twee wedstrijden in de Nations League, tegen Oostenrijk en Denemarken. De bijna 36-jarige Giroud wordt daarmee beloond voor zijn goede seizoensstart bij AC Milan. Dembélé, die bij FC Barcelona voetbalt, werd in juni vorig jaar voor het laatst opgeroepen.
Deschamps mist de nodige spelers. Spits Karim Benzema van Real Madrid heeft een dijbeenblessure en middenvelder Paul Pogba van Juventus herstelt van een knieoperatie. Hij hoopt op tijd fit te zijn voor het WK, dat halverwege november in Qatar begint.
Verdediger Presnel Kimpembe van Paris Saint-Germain en Bayern München-spelers Kingsley Coman en Lucas Hernández zijn ook niet inzetbaar in de Nations League.
Frankrijk staat in groep 1 van de A-divisie van de Nations League op de laatste plaats en heeft daarom tegen Oostenrijk en Denemarken goede resultaten nodig om degradatie te voorkomen. Vorig jaar won Frankrijk, dat regerend wereldkampioen is, de Nations League nog.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
20 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
21 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden