
Giro555 voor corona brengt 9,3 miljoen euro op
DEN HAAG (ANP) - 'Samen in actie tegen corona' via Giro555 heeft in totaal 9,3 miljoen euro opgeleverd. In mei openden de samenwerkende hulporganisaties het banknummer en vrijdag werd de actie afgesloten. De donaties gaan onder meer naar beschermende kleding voor zorgverleners in India, het leveren van zuurstofflessen aan slachtoffers in Nepal, er zijn injectienaalden verstuurd naar Jemen en Suriname is voorzien van zuurstofapparaten en mobiele koelboxen.
Suzanne Laszlo, actievoorzitter van Giro555: "Deze donaties helpen ons in het mogelijk maken van wereldwijd sneller vaccineren. Dat is nog steeds de belangrijkste uitweg uit de coronapandemie."
Bij uitzonderlijke rampen slaan de elf samenwerkende hulporganisaties de handen ineen onder de naam Giro555. Op 12 mei dit jaar ging het banknummer open voor de coronabestrijding in arme en kwetsbare landen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Nederland kan niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival, zolang Israël door organisator EBU wordt toegelaten. Dat heeft AVROTROS vrijdag laten weten.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een miljoen vrouwen krijgen in de komende dagen een brief van Bevolkingsonderzoek Nederland. Zij hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker en daardoor zitten hun gegevens in de gehackte systemen van een lab in Rijswijk.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het voornemen van de Kamercommissie van landbouw om veel plannen te pauzeren tot er een nieuw kabinet is, valt slecht bij demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). "Ik vind daar heel veel van", zei Rummenie voorafgaand aan de ministerraad. "We weten welke partijen dit doen."
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het "niet goed" dat een deel van de plannen die het kabinet op Prinsjesdag presenteert, al op straat ligt. Hij zou ze liever "in één keer" bekendmaken, zodat kiezers "het eerlijke verhaal" zien, inclusief de minder leuke maatregelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten is geschrokken van de situatie in Beverwijk en Heemskerk waar alle middelbare scholen vrijdag dichtblijven vanwege dreiging en berichten op sociale media. De VVD'er zegt dat het lokale gezag dit eerst moet aanpakken en dat hij daar geen rol in speelt.
1 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De Beverwijkse hockeyclub BHC Overbos is vrijdag volledig dicht omdat het binnen het uitgeroepen veiligheidsrisicogebied valt. Bepaalde wijken in Beverwijk en Heemskerk zijn aangemerkt als veiligheidsrisicogebied vanwege ontstane onrust door spanningen tussen rivaliserende groepen. In de twee Noord-Hollandse plaatsen is ook een noodbevel uitgevaardigd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel is gedaald van 2031 naar 1885. Dat is onder het maximum van 2000. Daardoor hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen.
2 uur geleden