Gilbert kijkt weer vooruit na val in Tour
BRUSSEL (ANP) - Na zijn val in de eerste etappe en vertrek uit de Ronde van Frankrijk zit Philippe Gilbert weer op de fiets. De wielrenner van Lotto Soudal is in relatieve rust begonnen zijn conditie weer op te bouwen. Zaterdag voor een rit van 1,5 uur, zondag deed hij een trainingstocht van bijna 3 uur. "Ik bekijk per dag hoe het ervoor staat", aldus de Belg.
Gilbert liep een gebroken knieschijf op, maar de breuk is minder erg dan twee jaar geleden toen hij tijdens de Tour in een ravijn viel. "Het gaat om een verticale breuk, minder erg dan in 2018. Ik kan hiermee fietsen en dat doe ik ook. Ik doe het nu rustig aan, maar heb weinig pijn. Het doel is nu om dit uit te bouwen tot ritten van 5, 6 uur. Als dat lukt, kan ik voorzichtig weer aan wedstrijden gaan denken."
De teleurstelling heeft hij inmiddels verwerkt. "Uiteraard was ik ontgoocheld dat mijn Tour er zo snel op zat. Het is al een speciaal jaar, met alles rond Covid. We moesten lang wachten voordat er weer wedstrijden waren. Ik ging met vertrouwen naar de Ronde van Frankrijk en dan eindigt die na 100 kilometer. Dat is vervelend, maar je moet vooruitkijken."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
10 uur geleden