Gijzelaar Leidseplein laat weten 'absolute rust' te willen
DEN HAAG (ANP) - De man die dinsdagavond in de Apple Store op het Leidseplein in Amsterdam werd gegijzeld laat weten absolute rust en privacy te willen om de gebeurtenissen te verwerken. Dat laat een woordvoerder van Namens de Familie, een onderdeel van Slachtofferhulp Nederland dat slachtoffers bijstaat die het middelpunt van het nieuws zijn geworden, weten.
"Hij zal daarom niet meewerken aan interviews of andere mediaverzoeken. Ook roept hij iedereen op om beelden van de gijzeling op sociale media te verwijderen", aldus Namens de Familie.
De man uit Bulgarije werd urenlang onder schot gehouden door de gijzelnemer. Die droeg explosieven op zijn lichaam en zou hebben gedreigd zichzelf op te blazen. De zaak kwam plots tot een ontknoping toen de gegijzelde man het op een lopen zette toen hij water moest pakken dat voor de deur van de winkel was neergezet. De 27-jarige verdachte rende achter de gijzelaar aan en werd hard aangereden door een politievoertuig. Hij raakte zwaargewond en overleed woensdag aan zijn verwondingen. De Bulgaar bleef ongedeerd.
Ondanks het overlijden van de gijzelnemer loopt het opsporingsonderzoek naar de gijzelingsactie gewoon door, liet het Openbaar Ministerie donderdag weten.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
16 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
19 uur geleden