Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gigantische brand bij keukenbedrijf Potter eindelijk meester

Gigantische brand bij keukenbedrijf Potter eindelijk meester

SINT MAARTENSDIJK- De brandweer heeft de gigantische brand die bij keukenwinkel Potter aan de Nijverheidsweg in Sint Maartensdijk onder controle. Het familiebedrijf ging zaterdagavond compleet in vlammen op.


Iets na 22.00 uur ontstond de brand aan de Nijverheidsweg. Er werd groot alarm geslagen en meerdere brandweerwagens kwamen ter plaatse. Snel volgden meerdere korpsen om de brand onder controle te krijgen. De brandweer wist te voorkomen dat de brand oversloeg naar een naastgelegen loods. In die loods zit een caravanstalling. Tijdens het blussen kwamen verontruste caravaneigenaren polshoogte nemen.

Zo nu en dan klonken er knallen uit het pand. Volgens de veiligheidsregio zijn dat kleine inpandige explosies van diverse materialen. De brandweer wist de brand rond 01.00 uur onder controle te krijgen. Het pand ging volledig in vlammen op. Het nablussen nam nog veel tijd in beslag. Netbeheerder Enduris kwam ter plekke om gas en stroom in het pand af te sluiten. 

Bij de brand kwam veel rook vrij. Mensen die last hadden werd geadviseerd ramen en deuren te sluiten. Daarnaast kwam er bij de brand aardig wat vliegvuur vrij. Het kan zijn dat er roetdeeltjes en verbrandingsresten in de straat en tuinen zijn gevallen. Wanneer je deze gaat opruimen moet je handschoenen aantrekken. Meubels en andere spullen waar roet op gevallen is moeten grondig met warm water en zeep worden gewassen.

Meer uit Tholen

Code oranje van kracht in Zeeland door extreme hitte tot 37 graden

THOLEN - Het wordt vandaag zeer warm met temperaturen tussen de 33 en 37 graden. Vanaf 12.00 uur is in negen provincies, waaronder Zeeland, code oranje van kracht vanwege de hitte. Ook het Nationaal Hitteplan van het RIVM is actief.

14 uur geleden
Gewonde bij woningbrand in Tholen, brandweer voorkomt overslag naar buren

THOLEN - Bij een woningbrand aan de Kotterstraat in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag één persoon gewond geraakt. De brandweer wist te voorkomen dat brand oversloeg naar naastgelegen woningen. De politie heeft het huis verzegeld voor verder onderzoek.

17 uur geleden
Foodtruckfestival Kiwanis haalt ruim 3.800 euro op voor goed doel [FOTOALBUM]

THOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.

1 dag geleden
Brandweer rukt uit voor bermbrand langs de Eendrachtsweg in Tholen

THOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.

1 dag geleden
Sijbers wordt in november herbeëdigd voor tweede termijn als burgemeester

THOLEN - Marleen Sijbers wordt officieel herbenoemd als burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad droeg haar in februari al voor voor een nieuwe termijn, maar de procedure is nu bijna afgerond. Haar tweede ambtstermijn begint op 15 november 2026.

1 dag geleden
Het gaat er komen: Aanleg glasvezel in dorpen en buitengebied Tholen definitief

THOLEN - Goed nieuws voor iedereen die zich de afgelopen periode heeft ingeschreven voor een glasvezelaansluiting. Het minimum aanmeldpercentage van 40 procent is bereikt, waardoor de aanleg van het netwerk definitief kan doorgaan.

2 dagen geleden
Hoe lang houdt de hitte in Zeeland nog aan? ‘Het wordt deze week uitzonderlijk heet’

ZEELAND - Al ruim een week zuchten Zeeuwen onder zomerse temperaturen en voorlopig lijkt daar nog geen einde aan te komen. Sterker nog: volgens Weeronline wordt het later deze week op meerdere plaatsen uitzonderlijk heet, met temperaturen die kunnen oplopen tot 35 graden of zelfs meer.

2 dagen geleden