Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ghosn voorspelde faillissement autobouwer Nissan'

'Ghosn voorspelde faillissement autobouwer Nissan'

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De gevallen automagnaat Carlos Ghosn voorspelde dat automaker Nissan binnen twee tot drie jaar failliet gaat. Dat deed hij in gesprekken met zijn Japanse advocaat Nobuo Gohara, vertelde deze tijdens een persconferentie. Ghosn gaf volgens hem geen detailleerde onderbouwing voor de voorspelling.

Gohara ontmoette Ghosn vijf keer in de twee maanden voordat de voormalige topman van Nissan en Renault Japan ontvluchtte. Nissan had niet direct commentaar op de opmerkingen van Ghosn. Het bedrijf heeft last van teruglopende autoverkopen in China en Europa en moest daarom snijden in zijn verwachtingen voor dit boekjaar. De automaker maakte bekend wereldwijd 12.500 mensen te willen ontslaan.

Ghosn ontvluchtte Japan waar hij in huisarrest zat eind vorig jaar. Vanuit Libanon liet hij eerder deze maand op een persconferentie weten dat hij vluchtte omdat hij in Japan geen eerlijk proces zou krijgen. Volgens Ghosn werkten bepaalde krachten binnen Nissan actief met de Japanse aanklagers samen om hem veroordeeld te krijgen.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

5 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

8 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

9 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

10 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

12 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

12 uur geleden