'Ghosn voorspelde faillissement autobouwer Nissan'
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De gevallen automagnaat Carlos Ghosn voorspelde dat automaker Nissan binnen twee tot drie jaar failliet gaat. Dat deed hij in gesprekken met zijn Japanse advocaat Nobuo Gohara, vertelde deze tijdens een persconferentie. Ghosn gaf volgens hem geen detailleerde onderbouwing voor de voorspelling.
Gohara ontmoette Ghosn vijf keer in de twee maanden voordat de voormalige topman van Nissan en Renault Japan ontvluchtte. Nissan had niet direct commentaar op de opmerkingen van Ghosn. Het bedrijf heeft last van teruglopende autoverkopen in China en Europa en moest daarom snijden in zijn verwachtingen voor dit boekjaar. De automaker maakte bekend wereldwijd 12.500 mensen te willen ontslaan.
Ghosn ontvluchtte Japan waar hij in huisarrest zat eind vorig jaar. Vanuit Libanon liet hij eerder deze maand op een persconferentie weten dat hij vluchtte omdat hij in Japan geen eerlijk proces zou krijgen. Volgens Ghosn werkten bepaalde krachten binnen Nissan actief met de Japanse aanklagers samen om hem veroordeeld te krijgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
9 uur geleden