Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ghosn: familie had niets met vlucht te maken

Ghosn: familie had niets met vlucht te maken

BEIROET (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De familie van Carlos Ghosn had niets met zijn vlucht van Japan naar Libanon te maken. Dat heeft de gevallen automagnaat in een verklaring laten weten. Ghosn zegt zijn ontsnapping helemaal zelf te hebben gepland.

Volgens verschillende media heeft de familie van Ghosn, en dan met name zijn vrouw, een grote rol gespeeld bij het plannen van de vlucht. De vlucht zou vanuit meerdere landen zijn voorbereid.

Er is nog veel onduidelijk over hoe Ghosn, die in Tokio onder huisarrest stond en 24 uur per dag werd bewaakt, Japan is ontvlucht. Wel zeker is dat hij van Japan naar Turkije vloog en daarvandaan met een privévliegtuig naar Beiroet ging. Dat land zou hij op een Frans paspoort zijn binnengekomen.

Ghosn, die aan het roer stond van Nissan, Renault en een samenwerkingsverband met Mitsubishi, zat ruim een jaar vast in Japan op verdenking van miljoenenfraude. Een deel van die tijd zat hij in een cel in Tokio, maar al maanden mocht hij een rechtszaak in huisarrest afwachten. De gevallen automagnaat wist rond de jaarwisseling Japan te ontvluchten.

Meer uit Financieel

Ook S&P Global verlaagt kredietwaardigheid Frankrijk

PARIJS (ANP) - Kredietbeoordelaar S&P Global heeft de kredietwaardigheid van Frankrijk verlaagd van AA- naar A+. In september deed ratingbureau Fitch dit ook al.

5 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na geruststelling Trump over China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger gesloten, na de koersverliezen donderdag. Beleggers reageerden op geruststellende opmerkingen van president Donald Trump over handelsgesprekken met China en de extra importheffing die hij onlangs aankondigde op Chinese goederen.

6 uur geleden
Air France vliegt vanaf zaterdag weer naar Madagaskar

PARIJS (ANP) - Air France gaat vanaf zaterdag weer van en naar Madagaskar vliegen. Vorige week liet de luchtvaartmaatschappij weten haar vluchten naar het eiland op te schorten vanwege de onrust daar.

7 uur geleden
Familie gelooft in onschuld zoon bij dood Mango-oprichter Andic

BARCELONA (ANP/RTR) - De familie achter het Spaanse modeconcern Mango is ervan overtuigd dat Jonathan Andic niets te maken heeft met de dood van zijn vader en Mango-oprichter Isak Andic. Volgens Spaanse media is de rechter vorige maand officieel onderzoek gaan doen naar Jonathan voor mogelijke doodslag.

10 uur geleden
Verzekeraars en banken onderaan AEX na onrust bij banken in VS

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders, verzekeraars en banken eindigden vrijdag onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak. Beleggers reageerden op de onrust die bij enkele Amerikaanse regionale banken is ontstaan. Zion Bancorp en Western Alliance waarschuwden donderdag voor verliezen op grote leningen, waardoor beleggers twijfelen aan de stappen die deze banken zetten om risico's rond leningen te beperken.

10 uur geleden
VS vragen Wereldbank steun aan China stop te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft vrijdag de Wereldbank gevraagd haar steun aan China stop te zetten. In plaats daarvan kunnen de middelen van 's werelds grootste organisatie voor ontwikkelingssamenwerking volgens hem beter worden ingezet voor landen met grotere behoeften.

11 uur geleden
Wall Street opent gemengd na kredietzorgen regionale banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. Nieuwe zorgen over de gezondheid van regionale Amerikaanse banken drukten de stemming bij beleggers. Twee kredietverstrekkers hadden kredietfraude onthuld. Dit leidde tot verdere zorgen over de kredietkwaliteit bij banken, na twee recente faillissementen in de Amerikaanse autosector.

12 uur geleden