Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GGZ-organisaties eisen meer geld en waarschuwen voor onveiligheid

GGZ-organisaties eisen meer geld en waarschuwen voor onveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Diverse organisaties die geestelijke gezondheidszorg verlenen aan patiënten die strafbare feiten hebben begaan, zoals tbs'ers, staan dinsdag in de rechtbank van Den Haag tegenover het ministerie van Justitie en Veiligheid. De organisaties eisen hogere vergoedingen dan het ministerie biedt. Ze wijzen erop dat de kosten van de zorg zijn toegenomen en waarschuwen voor verslechtering van de kwaliteit van behandelingen, met alle gevolgen van dien, als dat niet wordt gecompenseerd.

"Wij vinden het onbegrijpelijk dat een sector die een belangrijke en bewezen bijdrage levert aan de veiligheid in de samenleving op deze wijze onder druk komt te staan", stelt Fivoor, een van de eisende partijen. De instelling runt onder meer de tbs-kliniek in Den Dolder die onder vuur kwam te liggen na de moord op de 25-jarige studente Anne Faber. Dader Michael P. was er onder behandeling toen hij de moord pleegde in september 2017. Tijdens zijn verblijf in Den Dolder zijn grove fouten gemaakt, constateerde de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) vorig jaar in een vernietigend rapport. Zo was niet goed onderzocht hoe gevaarlijk hij was.

Fivoor verwijst zelf ook naar de "tragische voorvallen in de afgelopen jaren". "Aan alle kanten werken we er hard aan om verbeteringen door te voeren om te voldoen aan de hogere verwachtingen die de samenleving heeft. Dat lukt niet als er geen redelijke vergoeding tegenover staat", aldus de instelling.

Het kort geding heeft veel steun uit de sector. Zeven andere GGZ-organisaties, waaronder De Forensische Zorgspecialisten, Reinier van Arkel en stichting GGNet, hebben zich bij de zaak aangesloten.

Meer uit Binnenland

Omgeving Vestdijk Eindhoven afgezet na vondst explosief

EINDHOVEN (ANP) - Bij de Vestdijk in het centrum van Eindhoven is vrijdagochtend een explosief gevonden. Dat stamt vermoedelijk uit de Tweede Wereldoorlog. De politie heeft de omgeving afgezet. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.

9 minuten geleden
Van Oosten roept op jaarwisseling niet uit de hand te laten lopen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten roept iedereen op om de jaarwisseling goed te laten verlopen. "Maak er een heel gezellig feestje van en steek voor de laatste keer vuurwerk af. Het is niet nodig om het feest te verpesten."

14 minuten geleden
Zo'n honderd actievoerende boeren bijeen in provinciehuis Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ongeveer honderd boeren zijn in het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Een aantal agrariërs is al toeterend met landbouwvoertuigen gekomen. Die hebben ze buiten het terrein van het provinciehuis geparkeerd.

16 minuten geleden
Scheur in dak waarschijnlijk oorzaak besmet drinkwater Utrecht

ZWOLLE (ANP) - De verontreiniging van het drinkwater in de regio Utrecht begin november kwam waarschijnlijk door een scheur in het dak van het drinkwaterreservoir in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Zo'n 125.000 huishoudens moesten hierdoor dagenlang hun kraanwater koken voordat ze het konden gebruiken.

20 minuten geleden
Aanhouding na steekincident op middelbare school in Slotermeer

AMSTERDAM (ANP) - Op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer heeft vrijdagochtend een steekincident plaatsgevonden. Daarbij heeft de politie één verdachte aangehouden. Een persoon raakte gewond.

34 minuten geleden
Kinderrechters: zorg kwetsbare kinderen steeds meer in gedrang

DEN HAAG (ANP) - De zorg voor kinderen in een kwetsbare positie komt "steeds meer in het gedrang", zien kinderrechters. Door de tekorten aan personeel en opvangplekken in de jeugdhulp en jeugdbescherming kunnen beslissingen van rechters over bijvoorbeeld kinderbeschermingsmaatregelen of een straf niet altijd worden uitgevoerd.

37 minuten geleden
Geen nieuwe aanhoudingen na vechtpartij Spakenburg en FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - De politie heeft nog geen nieuwe aanhoudingen verricht na de grote vechtpartij die donderdag uitbrak bij SV Spakenburg. Na afloop van de bekerwedstrijd tegen FC Twente trokken tientallen toeschouwers het veld op en gingen met elkaar op de vuist. In totaal werd één persoon aangehouden voor het vernielen van een hek.

42 minuten geleden