GGD'en zetten geen eerste coronaprikken meer met Moderna
UTRECHT (ANP) - De GGD'en stoppen met het zetten van eerste prikken met het coronavaccin van Moderna. In een kwartaalverslag schrijft koepelorganisatie GGD GHOR Nederland "het gebruik van Moderna door de GGD’en (voorlopig) uit te faseren".
"Om de vaccinportefeuille verder te optimaliseren en efficiënter te maken is besloten om geen eerste vaccinaties met Moderna meer te zetten", aldus GGD GHOR. Dat betekent dat er momenteel alleen nog eerste prikken met het vaccin van Pfizer/BioNTech worden gezet. Van dat vaccin zijn, net als van Moderna, twee prikken nodig om volledig gevaccineerd te zijn. Ook met het vaccin van Janssen wordt nog geprikt, maar daar is geen tweede dosis van nodig.
Er worden steeds minder eerste coronaprikken gezet. Ruim 43.000 mensen kregen vorige week een eerste coronaprik. Op het hoogtepunt van de vaccinatiecampagne deze zomer ging het nog om honderdduizenden eerste prikken per week.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.
35 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.
55 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
13 uur geleden