Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GGD en provincie: 'Zwemmen in Westerschelde is ondanks PFAS veilig'

GGD en provincie: 'Zwemmen in Westerschelde is ondanks PFAS veilig'

BAARLAND - Provincie Zeeland en GGD Zeeland stellen dat zwemmen in de Westerschelde veilig is ondanks de aanwezigheid van PFAS in het water. Dat laten ze vrijdag weten na extra PFAS-metingen die Rijkswaterstaat afgelopen jaar uitvoerde.

Begin vorig jaar heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) een risicobeoordeling uitgevoerd voor zwemmen in de Westerschelde, aldus de provincie en gezondheidsdienst. Bij de grens met België zijn de concentraties PFAS - een verzamelnaam voor verschillende chemische stoffen - volgens Zeeland en de GGD het hoogst. ‘De conclusie was dat er geen gezondheidsrisico’s waren voor zwemmen in de Westerschelde.’ 

Naar aanleiding van de risicobeoordeling heeft Rijkswaterstaat meermaals in 2022 PFAS gemeten in de Westerschelde bij Perkpolder, Baarland en Vlissingen. ‘De meetwaardes op deze locaties vallen allemaal lager uit dan de metingen die zijn gebruikt voor de risicobeoordeling.’ Daarom concluderen de provincie en GGD dat er geen gezondheidsrisico’s zijn bij zwemmen in de Westerschelde, ‘ondanks de geringe aanwezigheid van PFAS in het water’.

Rijkswaterstaat controleert het PFAS-gehalte dit jaar niet meer bij de aangewezen zwemwaterlocaties. ‘Wel meet Rijkswaterstaat maandelijks op de meetpunten Schaar van Ouden Doel, Hansweert en Vlissingen naar PFAS. Als die gegevens hoger uitvallen dan voorgaande jaren kunnen er extra metingen worden uitgevoerd.’

Het is aan te raden om alleen te zwemmen op officiële aangewezen zwemwaterlocaties, omdat de overheid daar de waterkwaliteit en veiligheid in de gaten houdt. Op www.zwemwater.nl zijn al deze locaties te vinden, inclusief actuele informatie.

Meer uit Beveland

Naasten bij Verslaving biedt steun en herkenning

GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.

9 uur geleden
Gemeente Borsele koopt twee kunstwerken voor Hoedekenskerke

BORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.

11 uur geleden
Herdenking Slag om de Schelde

's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.

16 uur geleden
Opening christelijk kindcentrum De Wingerd

GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.

1 dag geleden
Sinterklaas komt naar Goes!

GOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.

1 dag geleden
Fabian Franse uit Kloetinge is Salvagecoördinator: ‘Hulp als het het hardst nodig is’

"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.

1 dag geleden
Brand bij muziekwinkel Bax in Goes

GOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.

1 dag geleden