GFT+E container voortaan wekelijks geleegd in Stavenisse
STAVENISSE - In de zomermaanden van 2020 werd in de kern Stavenisse bij wijze van proef wekelijks de GFT+E containers geledigd. Dit jaar wordt van juni t/m november een vervolg gegeven aan deze proef, ook weer in Stavenisse. Door de GFT+E containers weer wekelijks te ledigen (tijdens deze proef tot half oktober), kunnen de inwoners hun afval zo goed mogelijk scheiden. In de laatste maanden van de proef wordt het restafval één keer minder opgehaald.
Bij een optimale scheiding van grondstoffen houden huishoudens minder restafval over. Inwoners van Stavenisse hebben vorig jaar kunnen proefdraaien met de extra serviceverlening bij het ophalen van GFT+E. Komende maanden willen de ZRD en de gemeente samen met de inwoners onderzoeken of het vaker ledigen van de GFT+E containers minder restafval oplevert. In de laatste maanden van de proef wordt het restafval om de zes weken opgehaald. Hierdoor is er in deze periode één ophaalronde minder. Voorafgaand aan het tweede deel van de proef, waarin het afval minder vaak wordt opgehaald, worden inwoners nader geïnformeerd.
GFT+E
De afkorting GFT is algemeen bekend, dit staat voor groente-, fruit- en tuinafval. Maar ook etensresten mogen in de groene container. Vandaar de afkorting GFT+E. Het zijn juist die etensresten die vaak nog bij het restafval belanden. In de gemeente Tholen bestaat 35% van het restafval nog uit GFT+E. Zonde, want daardoor worden waardevolle grondstoffen verbrand en zijn de verbrandingskosten hoger dan nodig.
Wat mag er in de groene container?
groente- en fruitresten en schillen;etensresten (ook vleesresten, botjes, graten en mosselschelpen);brood, deeg, rijst en pasta;losse thee, koffiedik;hooi, stro en zaagsel van kleine huisdieren (met uitwerpselen);bloemen, planten en ander tuinafval.Bij twijfel of iets in de groene container mag, kan het afvalalfabet op www.zrd.nl geraadpleegd worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl Forum voor Democratie met drie zetels nieuw in de raad komt.
3 uur geledenTHOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.
9 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
13 uur geledenTHOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.
14 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
1 dag geledenTHOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
1 dag geleden