GFT+E container voortaan wekelijks geleegd in Stavenisse
STAVENISSE - In de zomermaanden van 2020 werd in de kern Stavenisse bij wijze van proef wekelijks de GFT+E containers geledigd. Dit jaar wordt van juni t/m november een vervolg gegeven aan deze proef, ook weer in Stavenisse. Door de GFT+E containers weer wekelijks te ledigen (tijdens deze proef tot half oktober), kunnen de inwoners hun afval zo goed mogelijk scheiden. In de laatste maanden van de proef wordt het restafval één keer minder opgehaald.
Bij een optimale scheiding van grondstoffen houden huishoudens minder restafval over. Inwoners van Stavenisse hebben vorig jaar kunnen proefdraaien met de extra serviceverlening bij het ophalen van GFT+E. Komende maanden willen de ZRD en de gemeente samen met de inwoners onderzoeken of het vaker ledigen van de GFT+E containers minder restafval oplevert. In de laatste maanden van de proef wordt het restafval om de zes weken opgehaald. Hierdoor is er in deze periode één ophaalronde minder. Voorafgaand aan het tweede deel van de proef, waarin het afval minder vaak wordt opgehaald, worden inwoners nader geïnformeerd.
GFT+E
De afkorting GFT is algemeen bekend, dit staat voor groente-, fruit- en tuinafval. Maar ook etensresten mogen in de groene container. Vandaar de afkorting GFT+E. Het zijn juist die etensresten die vaak nog bij het restafval belanden. In de gemeente Tholen bestaat 35% van het restafval nog uit GFT+E. Zonde, want daardoor worden waardevolle grondstoffen verbrand en zijn de verbrandingskosten hoger dan nodig.
Wat mag er in de groene container?
groente- en fruitresten en schillen;etensresten (ook vleesresten, botjes, graten en mosselschelpen);brood, deeg, rijst en pasta;losse thee, koffiedik;hooi, stro en zaagsel van kleine huisdieren (met uitwerpselen);bloemen, planten en ander tuinafval.Bij twijfel of iets in de groene container mag, kan het afvalalfabet op www.zrd.nl geraadpleegd worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - Vanaf dinsdag 8 september, 09.00 uur kunnen inwoners van de gemeente Tholen weer gratis boompjes en struikjes bestellen via www.zmf.nl. Dankzij een extra bijdrage van de gemeente zijn er dit jaar ruim 4.500 boompjes beschikbaar voor de inwoners. Per adres mogen maximaal 6 boompjes worden besteld.
8 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Donderdag 10 september start een gratis wandeltrainingsprogramma Elke Stap Telt in Sint Philipsland. Dit programma is bedoeld voor zowel beginnende als ervaren wandelaars die op een gezellige en laagdrempelige manier aan hun conditie willen werken. De wandeltraining is iedere donderdag en helpt deelnemers in tien weken stap voor stap fitter te worden. Aanmelden kan jijoptholen.nl/activiteit/669050/elke-stap-telt.
13 uur geledenTHOLEN - Het Oude Stadhuis van Tholen was afgelopen zaterdag in vocale Franse sfeer.
1 dag geledenZEELAND - Het belooft vandaag opnieuw een onstuimige dag te worden. Nadat er vannacht hevige buien over de provincie trokken, waarschuwt het KNMI voor vanmiddag opnieuw voor plaatselijk stevige onweersbuien. Daarom geldt tussen 12:00 uur en 17:00 uur code geel.
1 dag geledenTHOLEN - De Raad van Toezicht heeft bekend gemaakt dat de heer Maurice Laban is benoemd tot bestuurder van Schutse Zorg Tholen. Hij zal per 1 november a.s. starten. Tot 1 november zal Jacqueline van Ginneken aanblijven als bestuurder a.i..
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Zelf aardappelen uit de Zeeuwse klei halen, een frietje eten en kennismaken met het werk van een teler. Dat kan zaterdag 5 september tijdens de Nationale Aardappelrooidag bij Landbouwbedrijf Kooijman in Sint-Annaland. Gedeputeerde Arno Vael geeft om 11.00 uur het officiële startsein.
2 dagen geledenTHOLEN - Traditiegetrouw organiseert Euromarkt ook dit jaar weer de Thoolse braderie, de laatste braderie deze zomer van het eiland Tholen en Sint Philipsland. Bezoekers kunnen zich verheugen op twee dagen vol gezelligheid, winkelen en entertainment in het historische centrum van Tholen.
2 dagen geleden