GFT+E container voortaan wekelijks geleegd in Stavenisse
STAVENISSE - In de zomermaanden van 2020 werd in de kern Stavenisse bij wijze van proef wekelijks de GFT+E containers geledigd. Dit jaar wordt van juni t/m november een vervolg gegeven aan deze proef, ook weer in Stavenisse. Door de GFT+E containers weer wekelijks te ledigen (tijdens deze proef tot half oktober), kunnen de inwoners hun afval zo goed mogelijk scheiden. In de laatste maanden van de proef wordt het restafval één keer minder opgehaald.
Bij een optimale scheiding van grondstoffen houden huishoudens minder restafval over. Inwoners van Stavenisse hebben vorig jaar kunnen proefdraaien met de extra serviceverlening bij het ophalen van GFT+E. Komende maanden willen de ZRD en de gemeente samen met de inwoners onderzoeken of het vaker ledigen van de GFT+E containers minder restafval oplevert. In de laatste maanden van de proef wordt het restafval om de zes weken opgehaald. Hierdoor is er in deze periode één ophaalronde minder. Voorafgaand aan het tweede deel van de proef, waarin het afval minder vaak wordt opgehaald, worden inwoners nader geïnformeerd.
GFT+E
De afkorting GFT is algemeen bekend, dit staat voor groente-, fruit- en tuinafval. Maar ook etensresten mogen in de groene container. Vandaar de afkorting GFT+E. Het zijn juist die etensresten die vaak nog bij het restafval belanden. In de gemeente Tholen bestaat 35% van het restafval nog uit GFT+E. Zonde, want daardoor worden waardevolle grondstoffen verbrand en zijn de verbrandingskosten hoger dan nodig.
Wat mag er in de groene container?
groente- en fruitresten en schillen;etensresten (ook vleesresten, botjes, graten en mosselschelpen);brood, deeg, rijst en pasta;losse thee, koffiedik;hooi, stro en zaagsel van kleine huisdieren (met uitwerpselen);bloemen, planten en ander tuinafval.Bij twijfel of iets in de groene container mag, kan het afvalalfabet op www.zrd.nl geraadpleegd worden.
Meer uit Tholen
THOLEN - Met de voorjaarsvakantie voor de deur heeft het team Jij op Tholen weer een programma voor kinderen en jongeren. De jeugd kan zich uitleven tijdens een potje bowlen, voetballen in het duister en op springkussens. Inschrijven is vanaf vanavond mogelijk, maar wees er snel bij want vol is vol.
1 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 13 in de Derde Klasse.
6 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft gisteravond via Burgernet een waarschuwing verspreid voor oplichters die actief zijn in Bergen op Zoom en Tholen. Zij doen zich voor als agenten en proberen op die manier geld en andere bezittingen van inwoners buit te maken.
9 uur geledenSCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
2 dagen geleden