Gezondheidsraad België mist wetenschappelijk bewijs boosterprik
BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse regering is voornemens iedereen van twaalf jaar en ouder de mogelijkheid te geven een boosterprik van het coronavaccin te krijgen, maar de Hoge Gezondheidsraad ziet onvoldoende wetenschappelijk bewijs dat het nut daarvan aantoont, meldt De Standaard. Volgens de krant is de raad wel positief over de plannen om zorgpersoneel een boostervaccin te geven, om zo uitval te voorkomen.
Het advies van de raad is een flinke tegenvaller voor de regering van Vlaanderen. Vorige week stelde minister-president Jan Jambon dat hij na alle 65-plussers, de bewoners van tehuizen en de mensen met een verzwakt immuunsysteem de derde prik wil uitbreiden naar de rest van de bevolking.
Zo worden mensen die zich niet kunnen of willen inenten en mensen bij wie de vaccins minder goed werken ook beschermd, zo was het idee. Met de winter op komst vrezen de autoriteiten dat nog niet genoeg mensen zijn ingeënt om het virus in bedwang te houden. Zelfs niet in Vlaanderen, waar veel meer mensen zijn geprikt dan in Wallonië en in Brussel.
Een derde coronaprik voor zorgpersoneel is wat de Hoge Gezondheidsraad betreft wel een optie, aangezien een najaarsgolf van coronabesmettingen aanstaande lijkt en het traditionele griepseizoen ook in aantocht is. "Door het infectierisico met SARS-CoV-2 te verlagen, zou een boosterdosis helpen om het zorgsysteem overeind te houden", aldus de raad.
Ook wordt bekeken of 65-minners die zijn ingeënt met het vaccin van AstraZeneca of Janssen eventueel wel nog een extra prik moeten krijgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is bezig met de voorbereidingen van een vergeldingsaanval na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Een functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat de tegenaanval "verpletterend" zal zijn.
36 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Irak heeft het luchtruim gesloten vanwege de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het buurland Iran. Ook Iran zelf heeft het luchtruim voor onbepaalde tijd afgesloten na de aanvallen.
36 minuten geledenWASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren ook aanvallen uit op Iran. Dit hebben The New York Times en persbureau Reuters van officiële zijde vernomen. Israël had al laten weten dat de aanvallen lang voorbereid zijn en gecoördineerd worden met de Amerikanen.
53 minuten geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media. Er zijn volgens de media grote explosies geweest in het centrum van de Iraanse hoofdstad, waar paniek is uitgebroken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geleden