Gezondheidsminister: mutatie coronavirus mogelijk al in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Gezondheid, Olivier Veran, denkt dat het goed mogelijk is dat de nieuwe gemuteerde variant van het coronavirus ook al in Frankrijk rondwaart. Volgens Veran is de mutatie echter nog niet vastgesteld bij tests.
Veran zei ook dat het coronavaccin waarschijnlijk net zo goed werkt tegen de mutatie als tegen de eerdere vorm van het virus. "Theoretisch gezien is er geen reden waarom het niet zou werken."
De nieuwe coronavariant werd voor het eerst vastgesteld in het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Britse regering is het 70 procent meer besmettelijk dan de bekende variant. Veel landen, waaronder Nederland, Frankrijk, Denemarken en Duitsland, laten geen reizigers uit het Verenigd Koninkrijk meer toe. Ook veel landen buiten Europa hebben het luchtverkeer met het Verenigd Koninkrijk stilgelegd.
Het Verenigd Koninkrijk heeft afgelopen weekend een strenge lockdown ingesteld vanwege de mutatie van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
4 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
8 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
12 uur geleden