Gezondheidsminister: mutatie coronavirus mogelijk al in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Gezondheid, Olivier Veran, denkt dat het goed mogelijk is dat de nieuwe gemuteerde variant van het coronavirus ook al in Frankrijk rondwaart. Volgens Veran is de mutatie echter nog niet vastgesteld bij tests.
Veran zei ook dat het coronavaccin waarschijnlijk net zo goed werkt tegen de mutatie als tegen de eerdere vorm van het virus. "Theoretisch gezien is er geen reden waarom het niet zou werken."
De nieuwe coronavariant werd voor het eerst vastgesteld in het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Britse regering is het 70 procent meer besmettelijk dan de bekende variant. Veel landen, waaronder Nederland, Frankrijk, Denemarken en Duitsland, laten geen reizigers uit het Verenigd Koninkrijk meer toe. Ook veel landen buiten Europa hebben het luchtverkeer met het Verenigd Koninkrijk stilgelegd.
Het Verenigd Koninkrijk heeft afgelopen weekend een strenge lockdown ingesteld vanwege de mutatie van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
14 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
14 minuten geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
22 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
52 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
1 uur geledenNIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.
2 uur geleden