Gezondheidsminister: mutatie coronavirus mogelijk al in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Gezondheid, Olivier Veran, denkt dat het goed mogelijk is dat de nieuwe gemuteerde variant van het coronavirus ook al in Frankrijk rondwaart. Volgens Veran is de mutatie echter nog niet vastgesteld bij tests.
Veran zei ook dat het coronavaccin waarschijnlijk net zo goed werkt tegen de mutatie als tegen de eerdere vorm van het virus. "Theoretisch gezien is er geen reden waarom het niet zou werken."
De nieuwe coronavariant werd voor het eerst vastgesteld in het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Britse regering is het 70 procent meer besmettelijk dan de bekende variant. Veel landen, waaronder Nederland, Frankrijk, Denemarken en Duitsland, laten geen reizigers uit het Verenigd Koninkrijk meer toe. Ook veel landen buiten Europa hebben het luchtverkeer met het Verenigd Koninkrijk stilgelegd.
Het Verenigd Koninkrijk heeft afgelopen weekend een strenge lockdown ingesteld vanwege de mutatie van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
5 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
10 uur geleden