Gezondheidscontrole voor schaatsers in Calgary
CALGARY (ANP) - Alle schaatsers die vrijdag en zaterdag meedoen aan de wereldbeker in Calgary moeten eerst een gezondheidscheck ondergaan. Voordat ze hun accreditatie ontvangen, wordt gecontroleerd of ze symptomen van het nieuwe coronavirus hebben. Niet alleen de schaatsers, ook al hun trainers en begeleiders ondergaan een controle.
De deelnemers aan de wereldbeker moeten een vragenlijst invullen en hun temperatuur wordt opgemeten. "Deze gezondheidscontroles helpen ons om onze trainings- en wedstrijdaccommodatie veilig voor iedereen te houden", schrijft de internationale schaatsfederatie ISU. Wie een lichaamstemperatuur van 38 graden of hoger heeft, krijgt een uitgebreid onderzoek door het hoofd van de medische staf.
Een woordvoerder van de Nederlandse schaatsbond KNSB meldde dat hetzelfde protocol vermoedelijk komend weekeinde ook wordt gevolgd bij de wereldbeker shorttrack in Dresden.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
6 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
14 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
14 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
15 uur geleden