
Gezond Goes staat voor aantal uitdagingen op financieel gebied
GOES - Het is op dit moment nog onduidelijk hoe groot de financiële gevolgen van de coronacrisis zijn.
Een ding is echter zeker, deze zijn groot.
Ook voor Goes, zegt het college van burgemeester en wethouders in de perspectiefbrief waarin ze vooruit kijkt naar de komende jaren. Bepaalde belastingen zijn uitgesteld en Goes heeft extra investeringen moeten doen. De gemeente heeft bijvoorbeeld spatschermen gekocht voor het wagenpark en er zijn in de binnenstad stickers en looplijnen aangebracht.
Vertaling
De risico’s van de coronacrisis worden voortdurend bijgehouden, maar nog niet financieel vertaald. Het is ook nog niet duidelijk of, hoe en wanneer het Rijk de gemeenten compenseert.
Schuld
Goes denkt echter dat haar schuldquote (het niveau van de schuldenlast) door de crisis sowieso zal stijgen, van 101 procent naar 117 procent. Naast de coronacrisis heeft de gemeente nog een grote uitdaging op financieel gebied: het sociaal domein. “Ook daarin zijn we niet uniek. Elke gemeente heeft hiermee te maken”, zegt wethouder André van der Reest.
De moeilijkheid zit ‘m volgens Van der Reest in het niet ongebreideld laten stijgen van de kosten, maar iedereen wel de zorg blijven bieden, die hij of zij nodig heeft. De jeugdzorg en wmo zijn de grootste zorgenkindjes.
Miljoen
Het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) zorgt voor de voorzieningen in de wmo. “We willen kijken hoe we daar tot kostenbeheersing kunnen komen.” In totaal is er ruim vier miljoen euro nodig om de financiële gaten in het sociaal domein te ‘repareren’. Ondanks deze uitdagingen staat Goes er in financieel opzicht nog wel goed voor, zegt Cees Pille. “We zijn financieel gezond.”
Meer uit Beveland
GOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.
4 uur geledenGOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.
4 uur geledenGOES- Een traumahelikoper is zaterdagavond ingezet voor een geplande overplaatsing van een patiënt van het ADRZ-ziekenhuis aan de 's-Gravenpolderseweg naar het Erasmus MC in Rotterdam. Ook de brandweer werd opgeroepen. Wanneer patiënten van het ene naar het andere ziekenhuis moeten worden vervoerd, worden doorgaans ambulances ingezet. Vanwege specifieke omstandigheden werd dit keer voor vervoer door de lucht gekozen.
1 dag geledenGOES - De provincie Zeeland heeft besloten dat vervoerder EBS vanaf december 2026 het busvervoer in de hele provincie mag uitvoeren. Dit geldt voor een periode van twaalf jaar. EBS neemt het werk over van de huidige vervoerder Connexxion.
1 dag geledenGOES - De politie heeft vrijdagavond een minderjarige verdachte aangehouden na de steekpartij eerder die dag in het centrum van Goes. Bij het geweldsincident raakte een jongen gewond.
2 dagen geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
2 dagen geledenGOES - De bouw van het nieuwe schoolgebouw van Scalda in het Omnium in Goes gaat officieel van start. Wethouder André van Reest van de gemeente Goes verricht vrijdag de openingshandeling tijdens een feestelijke bijeenkomst.
2 dagen geleden