Gezond Goes staat voor aantal uitdagingen op financieel gebied
GOES - Het is op dit moment nog onduidelijk hoe groot de financiële gevolgen van de coronacrisis zijn.
Een ding is echter zeker, deze zijn groot.
Ook voor Goes, zegt het college van burgemeester en wethouders in de perspectiefbrief waarin ze vooruit kijkt naar de komende jaren. Bepaalde belastingen zijn uitgesteld en Goes heeft extra investeringen moeten doen. De gemeente heeft bijvoorbeeld spatschermen gekocht voor het wagenpark en er zijn in de binnenstad stickers en looplijnen aangebracht.
Vertaling
De risico’s van de coronacrisis worden voortdurend bijgehouden, maar nog niet financieel vertaald. Het is ook nog niet duidelijk of, hoe en wanneer het Rijk de gemeenten compenseert.
Schuld
Goes denkt echter dat haar schuldquote (het niveau van de schuldenlast) door de crisis sowieso zal stijgen, van 101 procent naar 117 procent. Naast de coronacrisis heeft de gemeente nog een grote uitdaging op financieel gebied: het sociaal domein. “Ook daarin zijn we niet uniek. Elke gemeente heeft hiermee te maken”, zegt wethouder André van der Reest.
De moeilijkheid zit ‘m volgens Van der Reest in het niet ongebreideld laten stijgen van de kosten, maar iedereen wel de zorg blijven bieden, die hij of zij nodig heeft. De jeugdzorg en wmo zijn de grootste zorgenkindjes.
Miljoen
Het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) zorgt voor de voorzieningen in de wmo. “We willen kijken hoe we daar tot kostenbeheersing kunnen komen.” In totaal is er ruim vier miljoen euro nodig om de financiële gaten in het sociaal domein te ‘repareren’. Ondanks deze uitdagingen staat Goes er in financieel opzicht nog wel goed voor, zegt Cees Pille. “We zijn financieel gezond.”
Meer uit Beveland
GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 dag geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
2 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
2 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 dagen geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
3 dagen geleden's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.
3 dagen geleden