Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gezinshereniging bemoeilijkt door nieuw beleid ministerie

Gezinshereniging bemoeilijkt door nieuw beleid ministerie

DEN HAAG (ANP) - Alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv's) komen niet meer in aanmerking voor gezinshereniging als zij in Nederland worden opgevangen door een (ver) familielid. Hierdoor dreigen dit soort minderjarige asielzoekers zonder hun ouders op te groeien.

Het ministerie van Justitie bevestigt na berichtgeving van NRC dat het beleid over amv’s in november is aangepast. De Tweede Kamer werd hierover niet geïnformeerd.

NRC schrijft op basis van interne stukken en bronnen bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) dat het besluit is genomen op aandringen van staatssecretaris Ankie Broekers-Knol, tegen het advies in van juristen van de IND. "Bij de staatssecretaris zijn de juridische en praktische kwetsbaarheden bekend", zo citeert NRC uit een IND-verslag.

Kamer niet geïnformeerd

Volgens een woordvoerder van het ministerie verdient dat "nuance". Er worden altijd nota’s gemaakt waarin voors en tegens worden gepresenteerd en vervolgens moet de bewindspersoon een beslissing nemen, zo luidt de uitleg.

Volgens het ministerie werd de Tweede Kamer niet geïnformeerd omdat het niet om een "beleidswijziging" gaat, maar om een "correctie".

Debat

D66 en GroenLinks willen snel een debat over de kwestie. Ook de SP wil opheldering. GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet noemt de gang van zaken "ongelooflijk. Op meerdere fronten."

"De Kamer niet informeren: de hele discussie over een nieuwe bestuurscultuur lijkt volledig langs deze staatssecretaris heengegaan. En inhoudelijk: dit staat haaks op internationaal recht. Niet voor niets adviseerde de IND tegen dit besluit."

Meer uit Binnenland

Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

19 minuten geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

4 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

4 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

7 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

17 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden