Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gewonden en arrestaties rond protesten Trump-fans in Washington

Gewonden en arrestaties rond protesten Trump-fans in Washington

WASHINGTON (ANP) - Na grootschalige protesten van Trump-aanhangers zijn ongeregeldheden uitgebroken in de Amerikaanse hoofdstad Washington. De politie meldt volgens de krant Washington Post dat zeker 23 arrestaties zijn verricht en acht mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee agenten.

Duizenden aanhangers van president Donald Trump verzamelden zich zaterdag in de metropool om te protesteren tegen de verkiezingsuitslag. De president houdt vol dat hij door fraude heeft verloren van de Democraat Joe Biden en ook sommige Trump-stemmers denken er zo over.

De politie in Washington had de handen vol aan het uit elkaar houden van rivaliserende groepen betogers. In de stad waren onder meer de extreemrechtse Proud Boys aanwezig om Trump te steunen. Er zouden vier mensen zijn neergestoken in de buurt van een verzamelpunt van die groep. Het is onduidelijk wie de slachtoffers precies zijn.

Vechtpartijen

Agenten moesten op meerdere plaatsen in de stad ingrijpen bij vechtpartijen. Ook stal iemand een Black Lives Matter-spandoek en stampte daar publiekelijk op. Toen de politie tegenbetogers afschermde bij de Black Lives Matter Plaza, leidde dat tot de kritiek dat Trump-aanhangers meer bewegingsvrijheid kregen.

"Zij kunnen gaan en staan waar ze willen", klaagde een 37-jarige vrouw in de krant. "Wij zijn niet degenen die het nalaten om mondkapjes te dragen en covid verspreiden".

Meer uit Buitenland

Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

1 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

1 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

1 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

1 uur geleden
Zelensky wil VS dinsdag aangepast vredesplan voorleggen

LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht de Verenigde Staten dinsdag een aangepast vredesplan voor te leggen, zegt president Volodymyr Zelensky. De jongste Amerikaanse vredesvoorstellen zijn maandag bijgesteld in overleg met Europese bondgenoten.

7 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing Japan na zware beving voor kust

AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.

12 uur geleden
Vierde dode door hoge golven op Tenerife

SANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.

14 uur geleden