Gewonden bij steekpartij op Leicester Square in Londen
LONDEN (ANP) - Bij een steekpartij op het bekende Leicester Square in Londen zijn een 11-jarig meisje en haar 34-jarige moeder gewond geraakt. De politie heeft een man van 32 jaar opgepakt.
Het lijkt niet te gaan om terrorisme, meldt de politie. Het motief van de man is nog niet vastgesteld. De verdachte en de slachtoffers lijken elkaar niet kennen. De politie zoekt niet naar meer verdachten.
Agenten verleenden eerste hulp aan de vrouw en het kind, die daarna met de ambulance naar het ziekenhuis werden gebracht. Het meisje heeft behandeling in het ziekenhuis nodig, maar haar verwondingen zijn niet levensbedreigend. De vrouw heeft lichtere verwondingen.
Overmeesterd
De verdachte werd volgens BBC News overmeesterd door omstanders, onder wie een medewerker van een winkel. De politie bevestigt dat zij "moedig tussenbeide" kwamen. "Ze brachten zichzelf in gevaar en lieten daarmee het beste van Londen zien", aldus een hoge politiefunctionaris.
Leicester Square is een van de bekendste pleinen in de Britse hoofdstad. Het plein en de omliggende straten worden door veel toeristen bezocht. Er zitten winkels, restaurants, bioscopen en theaters.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
3 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
4 uur geleden