Geweldsdreiging voor Israëli's in Amsterdam voorbij, zegt raad
AMSTERDAM (ANP) - De dreiging van geweld richting Israëlische burgers in Amsterdam is voorbij. Zij kunnen zich weer vrij door de stad bewegen, zo liet de nationale veiligheidsraad van Israël zaterdag weten in een verklaring, meldt The Jerusalem Post.
De waarschuwing gold als reactie op de mishandeling van tientallen Israëlische supporters van voetbalclub Maccabi Tel Aviv, dat donderdagavond tegen Ajax speelde. In de daaropvolgende nacht werden ze aangevallen op straat door pro-Palestijnse activisten.
De raad, de National Security Council (NSC) zoals de Jerusalem Post het orgaan noemt, heeft burgers er wel aan herinnerd dat er nog steeds een reiswaarschuwing van "niveau twee" geldt voor Nederland.
"Dit betekent dat de NSC adviseert dat burgers verhoogde veiligheidsmaatregelen nemen terwijl ze in het land zijn, inclusief het minimaliseren van alle zichtbare Israëlische symbolen en dat ze alert blijven op alles wat ongewoon is vanwege de verhoogde spanningen in Amsterdam", aldus The Jerusalem Post.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
12 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
12 uur geleden