Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geweldsdreiging voor Israëli's in Amsterdam voorbij, zegt raad

Geweldsdreiging voor Israëli's in Amsterdam voorbij, zegt raad

AMSTERDAM (ANP) - De dreiging van geweld richting Israëlische burgers in Amsterdam is voorbij. Zij kunnen zich weer vrij door de stad bewegen, zo liet de nationale veiligheidsraad van Israël zaterdag weten in een verklaring, meldt The Jerusalem Post.

De waarschuwing gold als reactie op de mishandeling van tientallen Israëlische supporters van voetbalclub Maccabi Tel Aviv, dat donderdagavond tegen Ajax speelde. In de daaropvolgende nacht werden ze aangevallen op straat door pro-Palestijnse activisten.

De raad, de National Security Council (NSC) zoals de Jerusalem Post het orgaan noemt, heeft burgers er wel aan herinnerd dat er nog steeds een reiswaarschuwing van "niveau twee" geldt voor Nederland.

"Dit betekent dat de NSC adviseert dat burgers verhoogde veiligheidsmaatregelen nemen terwijl ze in het land zijn, inclusief het minimaliseren van alle zichtbare Israëlische symbolen en dat ze alert blijven op alles wat ongewoon is vanwege de verhoogde spanningen in Amsterdam", aldus The Jerusalem Post.

Meer uit Binnenland

Meer mensen voelden zich onveilig in 2025

DEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.

12 minuten geleden
Ingang Rotterdams kantoor van rederij Maersk beklad en vernield

ROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van het kantoor van de Deense rederij Maersk aan de Boompjes in Rotterdam zijn in de nacht van zondag op maandag vernielingen aangericht en verschillende ruiten met rode verf beklad. Dat meldt de politie na berichtgeving van Rijnmond. De politie laat weten onderzoek te doen naar het voorval.

31 minuten geleden
Meer dan de helft poliklinieken heeft te lange wachttijd

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor medische zorg in Nederland zijn de afgelopen jaren verder opgelopen. Dit blijkt uit de ANP-analyse van data over wachttijden voor medisch-specialistische zorg, bijgehouden door de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Vorig jaar had iets meer dan de helft van de behandelingen in een polikliniek een te lange wachttijd. Volgens landelijke afspraken over de zorg zou dit maximaal vier weken moeten zijn. In 2022 ging het nog om ongeveer 45 procent van de behandelingen.

1 uur geleden
Donorclubs: diverser donorbestand nodig tegen kansenongelijkheid

LEIDEN (ANP) - Mensen met een niet-westerse afkomst, zoals Surinaamse en Marokkaanse Nederlanders, zijn nog altijd ondervertegenwoordigd in de registers van donoren van bloed, stamcellen en organen. Omdat de kans op een donormatch het grootst is bij mensen met dezelfde afkomst, hebben patiënten met deze achtergrond minder goede overlevingskansen. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS), de stichting Sanquin Bloedvoorziening en de stichting Matchis. De drie donororganisaties zeggen voor het eerst de handen ineen te slaan om deze kansenongelijkheid aan te pakken.

3 uur geleden
Nederlands consulaat in Iraaks Erbil vraagt hotels te mijden

ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.

11 uur geleden
'Golf van emoties' nabestaanden Mieke Oort na melding dood dader

LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.

13 uur geleden
Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

14 uur geleden