Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevangenisbewakers van 'seksroofdier' Epstein voor de rechter

Gevangenisbewakers van 'seksroofdier' Epstein voor de rechter

NEW YORK (ANP) - De twee gevangenisbewakers die mogelijk een rol speelden bij de spraakmakende dood van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein in diens cel, staan maandag voor de rechter in New York. Tova Noel en Michael Thomas zouden hebben verzuimd de laatste uren van Epsteins leven de verplichte controles bij de multimiljonair uit te voeren. Zulke inspecties moeten voorkomen dat een gedetineerde de hand aan zichzelf slaat.

De 66-jarige zakenman, door Amerikaanse media tot 'seksroofdier' bestempeld, werd vorig jaar augustus dood aangetroffen in voorarrest in New York. Meteen begonnen de speculaties: van zelfmoord tot moord door mensen die wilden voorkomen dat de veroordeelde zedendelinquent iets van zijn uitspattingen zou onthullen. Het overlijden van Epstein maakte in een klap een einde aan de wens van veel van zijn slachtoffers om hem bestraft te zien voor seksueel misbruik.

Tientallen vrouwen zeggen het slachtoffer te zijn geworden van de omstreden zakenman. In onder meer een miniserie van streamingdienst Netflix vertellen zij wat Epstein en zijn vrienden hen zouden hebben aangedaan. Bekende personen maakten gebruik van het netwerk van Epstein. Zo wordt de Britse prins Andrew aan hem gelinkt.

Epstein werd in 2006-2008 vervolgd voor het misbruiken van meisjes, maar hij wist uiteindelijk een zeer omstreden deal met justitie te sluiten. Hij werd voor één zaak veroordeeld. Zijn straf draaide uit op dertien maanden huisarrest.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

15 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

15 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

17 uur geleden