'Gevangenen onmenselijk behandeld in Noord-Korea'
SEOEL (ANP) - Marteling, vernedering en dwangarbeid zijn in gevangenissen in Noord-Korea dagelijks aan de orde, constateert Human Rights Watch. De mensenrechtenorganisatie heeft voor het eerst onderzoek gedaan naar de situatie in gevangenissen in het gesloten communistische land. Ze constateert dat gedetineerden behandeld worden als 'minder dan een dier'.
Voor het onderzoek werden gevluchte voormalige overheidsmedewerkers en ex-gevangenen geïnterviewd over de situatie sinds de aanstelling van politiek leider Kim Jong-un in 2011. "Het rechtssysteem in Noord-Korea is willekeurig, gewelddadig, wreed en vernederend", zei Brad Adams van de organisatie. Zo weten arrestanten niet wat er met hen zal gebeuren, krijgen ze geen toegang tot een advocaat en kunnen ze bij geen enkele autoriteit melding doen van onder meer mishandeling.
De ex-gevangenen beschreven de cellen als onhygiënisch en vertelden hoe er aan van alles een tekort was. Zo was er weinig voedsel, onvoldoende vloeroppervlakte om te slapen, geen toegang tot douches en nauwelijks zeep, kleding en dekens. De gevangenen vertelden dat bewakers hen martelden en zelfs vrouwen verkrachtten.
Human Rights Watch eist van de Noord-Koreaanse regering dat er een einde komt aan de "wrede, onmenselijke en vernederende behandeling" van de gevangenen. De basisvoorzieningen moeten worden verbeterd. Ook wil de organisatie dat de regering afgevaardigden van het Rode Kruis en mensenrechtentoezichthouders van de Verenigde Naties toelaat tot de gevangenissen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
21 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
24 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
7 uur geleden