Gevaccineerde reiziger kan straks zonder coronatest Ierland in
DUBLIN (ANP/RTR) - Ierland gaat het inreisbeleid binnenkort versoepelen. Internationale reizigers die gevaccineerd zijn tegen corona of recent hersteld zijn, hoeven volgens premier Micheál Martin straks geen negatieve coronatest meer te laten zien. Ze kunnen volstaan met hun vaccinatie- of herstelbewijs.
Ierland scherpte het inreisbeleid vorige maand aan om verspreiding van de omikronvariant in Ierland tegen te gaan. Toch is deze variant momenteel dominant in het land. Als de versoepeling ingaat, moeten ongevaccineerde reizigers nog wel een PCR-test laten zien, schrijven Ierse media. Het is niet duidelijk wanneer de nieuwe regels gaan gelden.
Premier Martin meent dat de huidige coronamaatregelen in Ierland effectief zijn. Het is wel mogelijk dat gezondheidsautoriteiten eind deze week nog aanpassingen aan het beleid gaan voorstellen. Martin spreekt van "uitdagende weken in januari". Hij verwacht de komende week meer informatie te krijgen over de precieze effecten van de omikronvariant. Die informatie kan regeringsbesluiten beïnvloeden.
De Ierse republiek voerde in december strengere coronamaatregelen in. Zo moeten horecazaken dicht om 20.00 uur (lokale tijd) en mogen evenementen binnen niet meer dan duizend bezoekers hebben.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De Flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de Flotilla bevinden zich ook meerdere Nederlanders.
25 minuten geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
1 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
12 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
14 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
15 uur geleden