Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gevaccineerde reiziger kan straks zonder coronatest Ierland in

Gevaccineerde reiziger kan straks zonder coronatest Ierland in

DUBLIN (ANP/RTR) - Ierland gaat het inreisbeleid binnenkort versoepelen. Internationale reizigers die gevaccineerd zijn tegen corona of recent hersteld zijn, hoeven volgens premier Micheál Martin straks geen negatieve coronatest meer te laten zien. Ze kunnen volstaan met hun vaccinatie- of herstelbewijs.

Ierland scherpte het inreisbeleid vorige maand aan om verspreiding van de omikronvariant in Ierland tegen te gaan. Toch is deze variant momenteel dominant in het land. Als de versoepeling ingaat, moeten ongevaccineerde reizigers nog wel een PCR-test laten zien, schrijven Ierse media. Het is niet duidelijk wanneer de nieuwe regels gaan gelden.

Premier Martin meent dat de huidige coronamaatregelen in Ierland effectief zijn. Het is wel mogelijk dat gezondheidsautoriteiten eind deze week nog aanpassingen aan het beleid gaan voorstellen. Martin spreekt van "uitdagende weken in januari". Hij verwacht de komende week meer informatie te krijgen over de precieze effecten van de omikronvariant. Die informatie kan regeringsbesluiten beïnvloeden.

De Ierse republiek voerde in december strengere coronamaatregelen in. Zo moeten horecazaken dicht om 20.00 uur (lokale tijd) en mogen evenementen binnen niet meer dan duizend bezoekers hebben.

Meer uit Buitenland

Ambulances van Joodse organisatie in Londen in brand gestoken

LONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".

26 minuten geleden
VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

1 uur geleden
Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

3 uur geleden
Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

5 uur geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

11 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

16 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

17 uur geleden