Gevaccineerde reiziger kan straks zonder coronatest Ierland in
DUBLIN (ANP/RTR) - Ierland gaat het inreisbeleid binnenkort versoepelen. Internationale reizigers die gevaccineerd zijn tegen corona of recent hersteld zijn, hoeven volgens premier Micheál Martin straks geen negatieve coronatest meer te laten zien. Ze kunnen volstaan met hun vaccinatie- of herstelbewijs.
Ierland scherpte het inreisbeleid vorige maand aan om verspreiding van de omikronvariant in Ierland tegen te gaan. Toch is deze variant momenteel dominant in het land. Als de versoepeling ingaat, moeten ongevaccineerde reizigers nog wel een PCR-test laten zien, schrijven Ierse media. Het is niet duidelijk wanneer de nieuwe regels gaan gelden.
Premier Martin meent dat de huidige coronamaatregelen in Ierland effectief zijn. Het is wel mogelijk dat gezondheidsautoriteiten eind deze week nog aanpassingen aan het beleid gaan voorstellen. Martin spreekt van "uitdagende weken in januari". Hij verwacht de komende week meer informatie te krijgen over de precieze effecten van de omikronvariant. Die informatie kan regeringsbesluiten beïnvloeden.
De Ierse republiek voerde in december strengere coronamaatregelen in. Zo moeten horecazaken dicht om 20.00 uur (lokale tijd) en mogen evenementen binnen niet meer dan duizend bezoekers hebben.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
11 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
2 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
10 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
12 uur geleden