Getuigen: tientallen doden in Soedan na aanval rebellen op dorp
JALGINI (ANP/AFP) - Opstandige paramilitaire troepen in Soedan hebben minstens tachtig mensen gedood in een dorp in het zuidoosten van het Afrikaanse land. Dat melden een medische bron en getuigen. Ondertussen is er in Zwitserland internationaal overleg om een einde te maken aan de verwoestende oorlog in Soedan, die al zestien maanden duurt.
Een deel van de slachtoffers van de aanval in de deelstaat Sennar stierf in het ziekenhuis. Volgens een dorpsbewoner arriveerden de paramilitairen in meerdere voertuigen. Toen de inwoners zich verzetten, trokken de troepen zich terug om vervolgens terug te keren met tientallen voertuigen. "Ze openden het vuur, staken huizen in brand en vermoordden talloze mensen," aldus de man. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die sinds april 2023 vechten tegen het leger van Soedan, veroverden in juni de hoofdstad van Sennar.
Woensdag begonnen in het Zwitserse Genève besprekingen over een staakt-het-vuren onder leiding van bemiddelaars uit de Verenigde Staten, Saoedi-Arabië en Zwitserland. Het Soedanese leger weigerde deel te nemen. Eerdere onderhandelingen in Jeddah in Saoedi-Arabië leidden niet tot resultaat.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
58 seconden geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
9 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
35 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
2 uur geleden