Getuige komt niet opdagen in zaak over vergismoord Zweekhorst
ROTTERDAM (ANP) - Een getuige in de zaak die draait om de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst, is maandag niet komen opdagen bij de rechtbank in Rotterdam. Op bevel van de rechter heeft de politie geprobeerd de man op te sporen, maar dat is niet gelukt.
De advocaat van de getuige liet weten dat haar cliënt niet wil verschijnen op een openbare zitting: "Hij gaat in deze setting niets nooit verklaren". Toch besloot de rechter zijn aanwezigheid af te dwingen met een bevel tot medebrenging.
Het is de politie maandag niet gelukt om de man te vinden en naar de rechtbank te brengen. Er wordt een nieuwe zitting gepland om de getuige te horen. Wanneer deze zal plaatsvinden, is nog niet bekend.
Liquidatie
De getuige heeft eerder verklaard dat Schiedammer René F. betrokken is bij de vergismoord tien jaar geleden. De advocaat van F. stelt te kunnen aantonen dat dit een leugen is.
Het OM verdenkt F. ervan opdracht te hebben gegeven voor de liquidatie van drugsbaas Dennis van den B., nadat de douane eind 2013 een partij cocaïne had gevonden ter waarde van ongeveer 10 miljoen euro. Dit leidde tot een conflict in het drugsmilieu. Zweekhorst werd waarschijnlijk voor Van den B. aangezien toen hij op 1 januari 2014 zijn honden uitliet in Berkel en Rodenrijs. Hij werd van dichtbij neergeschoten.
Ontploffingen
De zaak tegen de vermoedelijke schutter, is vorig jaar geseponeerd bij gebrek aan bewijs. F. zit sinds vorig jaar een celstraf van dertig maanden uit voor het bezit van en de handel in grondstoffen voor de productie van synthetische drugs.
Op 13 maart van dit jaar vonden er, net als vorig jaar, ontploffingen plaats bij de woning van F. in Schiedam en die van zijn moeder in Ridderkerk. Zijn advocaat heeft dit bevestigd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.
9 uur geleden