
Gestolen Bataclan-kunstwerk van Banksy terug naar Frankrijk
ROME (ANP) - Italië heeft dinsdag de Franse nationale feestdag aangegrepen om een gestolen kunstwerk van straatkunstenaar Banksy terug te geven aan Frankrijk. De afbeelding van een rouwend meisje op een nooduitgang van concertzaal Bataclan in Parijs werd vorige maand teruggevonden op de zolder van een verlaten boerderij in Italië.
Met het kunstwerk herdacht Banksy de negentig concertbezoekers die in november 2015 in de Bataclan werden vermoord door terroristen van het radicaalislamitische IS. Dieven verwijderden het werk vorig jaar uit de deur van de concertzaal. Vorige maand werden zes verdachten aangehouden, twee op verdenking van roof, vier op verdenking van het aannemen van het gestolen kunstwerk.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.
47 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van de Palestijnse beweging Hamas heeft in Caïro weer een voorstel ontvangen voor een bestand met Israël. Het zou gaan om een voorstel dat vrijwel identiek is aan eerdere plannen gebaseerd op een Amerikaans voorstel. Een betrokken Palestijnse functionaris heeft gezegd dat het nieuwe voorstel door de beweging wordt bestudeerd.
56 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na nieuwe Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeven, melden de Oekraïense autoriteiten. Rusland zou 140 drones tegen het buurland hebben ingezet, het grootste aantal in twee weken.
1 uur geledenHELSINKI (AP/RTR) - De Finse premier Petteri Orpo zegt dat een staakt-het-vuren en veiligheidsgaranties de belangrijkste onderwerpen zijn bij het overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Die ontvangt later op maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Finse president Alexander Stubb en andere Europese leiders.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joe Caroff, een van de bekendste designers van Hollywood, is op 103-jarige leeftijd overleden. The Hollywood Reporter meldt dat hij is gestorven in een hospice in New York. Caroff ontwierp begin jaren 60 het wereldberoemde 007-logo, dat nog steeds wordt gebruikt voor de James Bondfilms.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is al in Washington aangekomen. Dat meldt hij op X. Hij spreekt maandag met de Amerikaanse president Donald Trump en andere Europese leiders over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kan de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" beëindigen als hij dat wil, als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social.
7 uur geleden