Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestolen basgitaar Paul McCartney na ruim vijftig jaar gevonden

Gestolen basgitaar Paul McCartney na ruim vijftig jaar gevonden

LONDEN (ANP) - Paul McCartney heeft na ruim vijftig jaar zijn gestolen basgitaar terug. Het vioolvormige instrument, dat te horen is op meerdere hits van The Beatles, werd in 1972 gestolen en is sinds vorige week weer in het bezit van de artiest, deelt McCartney donderdag op zijn website.

Höfner, het bedrijf dat de basgitaar heeft gemaakt, startte in 2018 op verzoek van de ex-Beatle een campagne om het instrument, dat uit een bus was gestolen, te vinden. Na nieuwe informatie over de diefstal is de gitaar uiteindelijk gevonden en heeft Höfner geverifieerd dat het inderdaad McCartneys instrument was.

Naar aanleiding van de zoektocht, ook op internet, toonde een student een foto van zichzelf met de gitaar en meldde dat hij die geërfd had, maar dat die weer terug was bij de oorspronkelijke eigenaar. De gitaar blijkt gestolen te zijn door een dief die hem snel verkocht aan de eigenaar van een pub in Hastings, en dat was weer de opa van de student die met de bas tevoorschijn kwam. Het instrument lag decennia lang op de zolder van de familie zonder dat iemand besefte hoe bijzonder de basgitaar was.

McCartney 'dankbaar'

Die zou, indien te koop aangeboden, mogelijk nu wel 11 miljoen euro opbrengen. McCartney kocht hem ooit voor 30 pond, wat naar onze tijd in waarde gemeten ruim 900 euro is.

Het is de eerste basgitaar die de Beatle ooit kocht. Dat was in 1961 in Duitsland. Hij betaalde er omgerekend 35 euro voor. McCartney speelde er nummers mee als Love Me Do, She Loves You en Twist and Shout. McCartney laat weten "enorm dankbaar" te zijn dat hij zijn basgitaar weer terug heeft.

Meer uit Buitenland

Mandelson stapt uit House of Lords om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.

22 minuten geleden
Rutte verzekert: Russische luchtaanvallen ontgaan de VS niet

KYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.

36 minuten geleden
Mandelson lekte informatie aan Epstein over financiële crisis

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse ambassadeur in de VS, Peter Mandelson, heeft gevoelige informatie doorgespeeld aan zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein. Dat blijkt uit een eerste onderzoek naar de documenten die de Amerikaanse overheid heeft vrijgegeven omtrent Epstein. Volgens de woordvoerder van de Britse premier Keir Starmer ging de informatie over de financiële crisis van 2008 en "de daaropvolgende officiële activiteiten om de economie te stabiliseren".

42 minuten geleden
Rutte: luchtaanvallen tonen dat Rusland niet oprecht vrede zoekt

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte betwijfelt of het Rusland menens is in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog tegen Oekraïne. "Russische aanvallen zoals afgelopen nacht wijzen niet op ernst over vrede", zei Rutte op bezoek in het Oekraïense parlement.

2 uur geleden
Gewapende boten probeerden schip te stoppen in zee bij Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In de Straat van Hormuz hebben kleine gewapende boten geprobeerd via een radio-oproep een schip aan te houden, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. Het schip negeerde de oproep om te stoppen en voer door op zijn geplande route ten zuiden van Iran.

2 uur geleden
Kallas: Arctisch gebied nu frontlinie wereldwijde machtsstrijd

TROMSØ (ANP) - Het Arctische gebied is niet langer "een rustig hoekje op de kaart, maar de frontlinie van de wereldwijde machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas in het Noorse Tromsø. De dreiging van de Verenigde Staten om Groenland in te nemen onderstreept "deze simpele realiteit", zei Kallas dinsdag op een conferentie over de Arctische grenzen.

2 uur geleden
Dodental door zware sneeuwval in Japan loopt op tot dertig

TOKIO (ANP) - Zware sneeuwval in Japan heeft de afgelopen twee weken aan minstens dertig mensen het leven gekost. Met name in het noorden van het land leidde het winterse weer tot problemen. In delen van de zwaarst getroffen noordelijke regio Aomori is tot 4,5 meter sneeuw gevallen, wat tot veel dodelijke slachtoffers heeft geleid, meldt persbureau AFP.

2 uur geleden