Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestolen basgitaar Paul McCartney na ruim vijftig jaar gevonden

Gestolen basgitaar Paul McCartney na ruim vijftig jaar gevonden

LONDEN (ANP) - Paul McCartney heeft na ruim vijftig jaar zijn gestolen basgitaar terug. Het vioolvormige instrument, dat te horen is op meerdere hits van The Beatles, werd in 1972 gestolen en is sinds vorige week weer in het bezit van de artiest, deelt McCartney donderdag op zijn website.

Höfner, het bedrijf dat de basgitaar heeft gemaakt, startte in 2018 op verzoek van de ex-Beatle een campagne om het instrument, dat uit een bus was gestolen, te vinden. Na nieuwe informatie over de diefstal is de gitaar uiteindelijk gevonden en heeft Höfner geverifieerd dat het inderdaad McCartneys instrument was.

Naar aanleiding van de zoektocht, ook op internet, toonde een student een foto van zichzelf met de gitaar en meldde dat hij die geërfd had, maar dat die weer terug was bij de oorspronkelijke eigenaar. De gitaar blijkt gestolen te zijn door een dief die hem snel verkocht aan de eigenaar van een pub in Hastings, en dat was weer de opa van de student die met de bas tevoorschijn kwam. Het instrument lag decennia lang op de zolder van de familie zonder dat iemand besefte hoe bijzonder de basgitaar was.

McCartney 'dankbaar'

Die zou, indien te koop aangeboden, mogelijk nu wel 11 miljoen euro opbrengen. McCartney kocht hem ooit voor 30 pond, wat naar onze tijd in waarde gemeten ruim 900 euro is.

Het is de eerste basgitaar die de Beatle ooit kocht. Dat was in 1961 in Duitsland. Hij betaalde er omgerekend 35 euro voor. McCartney speelde er nummers mee als Love Me Do, She Loves You en Twist and Shout. McCartney laat weten "enorm dankbaar" te zijn dat hij zijn basgitaar weer terug heeft.

Meer uit Buitenland

Voorzitter Filipijnse senaat: door ICC gezochte senator is weg

MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.

30 minuten geleden
Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

3 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

3 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

5 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

5 uur geleden
Minister: Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer

HAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.

5 uur geleden
Rubio: VS zetten bij Straat van Hormuz in op hulp van China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.

8 uur geleden