Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gestolen basgitaar Paul McCartney na ruim vijftig jaar gevonden

Gestolen basgitaar Paul McCartney na ruim vijftig jaar gevonden

LONDEN (ANP) - Paul McCartney heeft na ruim vijftig jaar zijn gestolen basgitaar terug. Het vioolvormige instrument, dat te horen is op meerdere hits van The Beatles, werd in 1972 gestolen en is sinds vorige week weer in het bezit van de artiest, deelt McCartney donderdag op zijn website.

Höfner, het bedrijf dat de basgitaar heeft gemaakt, startte in 2018 op verzoek van de ex-Beatle een campagne om het instrument, dat uit een bus was gestolen, te vinden. Na nieuwe informatie over de diefstal is de gitaar uiteindelijk gevonden en heeft Höfner geverifieerd dat het inderdaad McCartneys instrument was.

Naar aanleiding van de zoektocht, ook op internet, toonde een student een foto van zichzelf met de gitaar en meldde dat hij die geërfd had, maar dat die weer terug was bij de oorspronkelijke eigenaar. De gitaar blijkt gestolen te zijn door een dief die hem snel verkocht aan de eigenaar van een pub in Hastings, en dat was weer de opa van de student die met de bas tevoorschijn kwam. Het instrument lag decennia lang op de zolder van de familie zonder dat iemand besefte hoe bijzonder de basgitaar was.

McCartney 'dankbaar'

Die zou, indien te koop aangeboden, mogelijk nu wel 11 miljoen euro opbrengen. McCartney kocht hem ooit voor 30 pond, wat naar onze tijd in waarde gemeten ruim 900 euro is.

Het is de eerste basgitaar die de Beatle ooit kocht. Dat was in 1961 in Duitsland. Hij betaalde er omgerekend 35 euro voor. McCartney speelde er nummers mee als Love Me Do, She Loves You en Twist and Shout. McCartney laat weten "enorm dankbaar" te zijn dat hij zijn basgitaar weer terug heeft.

Meer uit Buitenland

Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

56 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn 39 anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

1 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

2 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

2 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

2 uur geleden
NASA verandert programma om op maan te komen

CAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.

3 uur geleden
Israëlisch hof pauzeert verbod op 37 hulporganisaties in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.

3 uur geleden