Gestolen basgitaar Paul McCartney na ruim vijftig jaar gevonden
LONDEN (ANP) - Paul McCartney heeft na ruim vijftig jaar zijn gestolen basgitaar terug. Het vioolvormige instrument, dat te horen is op meerdere hits van The Beatles, werd in 1972 gestolen en is sinds vorige week weer in het bezit van de artiest, deelt McCartney donderdag op zijn website.
Höfner, het bedrijf dat de basgitaar heeft gemaakt, startte in 2018 op verzoek van de ex-Beatle een campagne om het instrument, dat uit een bus was gestolen, te vinden. Na nieuwe informatie over de diefstal is de gitaar uiteindelijk gevonden en heeft Höfner geverifieerd dat het inderdaad McCartneys instrument was.
Naar aanleiding van de zoektocht, ook op internet, toonde een student een foto van zichzelf met de gitaar en meldde dat hij die geërfd had, maar dat die weer terug was bij de oorspronkelijke eigenaar. De gitaar blijkt gestolen te zijn door een dief die hem snel verkocht aan de eigenaar van een pub in Hastings, en dat was weer de opa van de student die met de bas tevoorschijn kwam. Het instrument lag decennia lang op de zolder van de familie zonder dat iemand besefte hoe bijzonder de basgitaar was.
McCartney 'dankbaar'
Die zou, indien te koop aangeboden, mogelijk nu wel 11 miljoen euro opbrengen. McCartney kocht hem ooit voor 30 pond, wat naar onze tijd in waarde gemeten ruim 900 euro is.
Het is de eerste basgitaar die de Beatle ooit kocht. Dat was in 1961 in Duitsland. Hij betaalde er omgerekend 35 euro voor. McCartney speelde er nummers mee als Love Me Do, She Loves You en Twist and Shout. McCartney laat weten "enorm dankbaar" te zijn dat hij zijn basgitaar weer terug heeft.
Meer uit Buitenland
ZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. De VS hebben de afgelopen tijd meermaals gedreigd het eiland van NAVO-bondgenoot Denemarken af te pakken om het beter te beschermen.
31 minuten geledenSALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
2 uur geleden