Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gesneuvelde zeelieden Tweede Wereldoorlog herdacht

Gesneuvelde zeelieden Tweede Wereldoorlog herdacht

VLISSINGEN - Bij het Koopvaardijmonument op Boulevard Evertsen zijn zaterdagmorgen de niet-militaire oorlogsslachtoffers die op zee zijn gesneuveld herdacht. Niet alleen werden er kransen bij het monument gelegd maar namen ook enkele schepen deel aan de herdenking.

Ter hoogte van het monument op de boulevard lagen een loodstender, boten van Rijkswaterstaat, de reddingsboot van de KNRM in Breskens en een blusboot van Multraship die twee stralen water in de lucht spoot en voorbijvarende schepen brachten een eresaluut met hun scheepshoorns. Vanaf de loodsboot werd een krans in zee gelegd ter nagedachtenis aan de omgekomen zeelieden.

Kranslegging
Bij het monument op de boulevard werden kransen gelegd door onder meer de gemeente Vlissingen, de Stichting Oorlogsjaren in Vlissingen, het Loodswezen, Damen Schelde Naval, de Zeevaartschool, de Mission to Seafarers, de Algemene Marine Vereniging Zeeland en de Stichting Koopvaardijpersoneel 1940-1945. De herdenking van de omgekomen zeelieden is sinds een paar jaar een vast onderdeel geworden van de herdenking van de bevrijding in Vlissingen en wordt georganiseerd door de Stichting Oorlogsjaren in Vlissingen.

Koopvaardijmonument
Het Koopvaardijmonument waar de herdenking plaats vond is gemaakt door kunstenaar Wessel Couzijn. Het ontwerp was oorspronkelijk bedoeld als nationaal koopvaardijmonument in Rotterdam. Er werd echter gekozen voor een ander, traditioneler ontwerp. In 1974 is het beeld in Vlissingen geplaatst op het Betje Wolffplein. Op aanwijzing van de kunstenaar is het in 1982 verplaatst naar de boulevard. Burgemeester Bas van de Tillaar wees tijdens de herdenking op het belang van de koopvaardij tijdens de Tweede Wereldoorlog. “Zonder de koopvaardij had de oorlog niet gewonnen kunnen worden.”

Meer uit Vlissingen

Liefhebbers kunnen straks rondje met auto over Keizersbolwerk rijden

VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk. 

16 uur geleden
Pieter Jan Mersie uit Vlissingen op kandidatenlijst ChristenUnie voor Tweede Kamer

VLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen. 

19 uur geleden
Opgeknapt sectorlicht alweer gretig op de kiek

VLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.

1 dag geleden
Langste Mosseltafel keert terug

VLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.

3 dagen geleden
Tienduizenden genieten van Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.

3 dagen geleden
Grote zoekactie op zee naar mogelijke drenkeling zonder resultaat beëindigd

VLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.

5 dagen geleden
Rescue Zeeland met 50.000 bezoekers groot succes

VLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.

6 dagen geleden