Geslaagde Summergames: Meer dan 500 deelnemers voor de activiteiten
THOLEN - De zomervakantie is voorbij en dat betekent ook een einde aan de jaarlijkse Summergames. De organisatie Jij op Tholen, bestaande uit buurtsportcoaches en jongerenwerkers van de gemeente Tholen, kijkt terug op een geslaagde zomereditie met twaalf activiteiten en honderden inschrijvingen.
Roseline van den Heuvel uit Sint-Annaland, een gewaardeerde buurtsportcoach van het team, heeft wederom een goede zomer achter de rug met het zomerprogramma. Ze heeft dit jaar met haar team meer dan vijfhonderd deelnemers mogen verwelkomen op de activiteiten.
Sinds twee jaar is er een startdatum en tijd om je in te schrijven voor de Zomerspelen. Op de openingsdag ontvingen ze direct zo’n honderd inschrijvingen. “Dit gaf ons een geweldig gevoel”, aldus Van den Heuvel. “Het bewijst dat we de activiteiten niet voor niets organiseren.” De activiteiten genoten van grote populariteit, waarvan de meeste volledig volgeboekt waren.
Graffiti
Van den Heuvel benadrukt de opmerkelijke groei van het programma. Het zomerprogramma, bekend als de Summergames, biedt wekelijks twee activiteiten aan tijdens de zomervakantie. De activiteiten zijn geschikt voor verschillende leeftijdsgroepen onder de jeugd. “Wat ooit begon met enkele activiteiten, is nu uitgegroeid tot een uitgebreid schema. Dit jaar hebben we honderden inschrijvingen ontvangen. Dat mogen we ook wel verwachten met zoveel activiteiten.”
De buurtsportcoach herinnert zich vooral de activiteiten suppen op de Oesterdam en old skool graffiti. Aan het graffiti-onderdeel deden vijftig deelnemers mee. Het weer tijdens de zomervakantie speelde goed mee voor de activiteiten. “We hebben één activiteit opnieuw moeten inplannen omdat die letterlijk in het water viel. Verder was het prima weer voor ons.”
Vriendschappen
Van ouders hoort de buurtsportcoach positieve verhalen. Zo deelt ze een verhaal over een trotse moeder: “Haar zoon heeft hier vorig jaar een goede vriend gemaakt die in een ander dorp woont. Ze blijven nu regelmatig afspreken. Dit soort vriendschappen hoor ik graag. De jeugd maakt vrienden tijdens activiteiten die ze anders misschien niet zouden tegenkomen.”
Bij de activiteiten hielpen dit jaar ook acht jongeren uit Tholen mee. Ze waren betrokken bij de voorbereiding en waren aanwezig op de activiteiten. Kinderen die in de zomer niet op vakantie waren, konden iedere week iets leuks doen. De buurtsportcoaches en jongerenwerkers zijn van plan om volgend jaar weer een nieuwe editie van de Summergames te houden.
De Summergames hadden ook een grafitti activiteit - Gemeente Tholen
Meer uit Tholen
THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.
15 uur geledenTHOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
1 dag geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
1 dag geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
1 dag geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
2 dagen geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
2 dagen geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
3 dagen geleden