Geslaagde start Borussia Dortmund in CL-poule Ajax
ISTANBUL (ANP) - Borussia Dortmund is in poule C van de Champions League, met ook Ajax, voortvarend van start gegaan. De Duitse ploeg versloeg Besiktas in Istanbul met 2-1. Bij de rust leidden de bezoekers al met 2-0. Het doelpunt van de thuisclub viel ver in de extra tijd.
Dortmund kwam in de 20e minuut bij de eerste serieuze doelpoging tot scoren. Thomas Meunier tikte op de rechterflank een diagonale pass meteen door op de Engelse tiener Jude Bellingham, die de bal handig meenam en doeltreffend uithaalde door de benen van keeper Ersin Destanoglu (0-1). Daarna lieten Erling Haaland, op aangeven van Donyell Malen, en Marco Reus kansen op 0-2 liggen.
Vlak voor de rust kwam Haaland alsnog met een intikker tot scoren na goed voorbereidend werk van Bellingham. Het was zijn 21e goal in de Champions League in nog maar zeventien duels. Daarmee is hij de onbetwiste recordhouder. Ruud van Nistelrooij, de nummer 2 in deze rangschikking, scoorde voor de 21e keer in de Champions League in zijn 27e wedstrijd.
Na de rust bleef Dortmund mede dankzij de Zwitserse doelman Gregor Kobel goed overeind. Malen ging in de 70e minuut naar de kant. Diep in de extra tijd trof Francisco Montero met een kopbal nog doel namens Besiktas, maar daarna was er te weinig tijd over om ook de gelijkmaker nog af te dwingen.
Dortmund treft op 19 oktober Ajax in Amsterdam voor de eerste keer in deze poule.
In groep D won FC Sheriff, de kampioen van Moldavië, verrassend van Sjachtar Donetsk (2-0). In Tiraspol kwamen Adama Traoré en Momo Yansane tot scoren. De thuisclub begon aan de wedstrijd met elf buitenlanders. De bezoekers uit Oekraïne traden met acht Brazilianen aan.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
4 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
6 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
7 uur geleden