Geslaagde start Borussia Dortmund in CL-poule Ajax
ISTANBUL (ANP) - Borussia Dortmund is in poule C van de Champions League, met ook Ajax, voortvarend van start gegaan. De Duitse ploeg versloeg Besiktas in Istanbul met 2-1. Bij de rust leidden de bezoekers al met 2-0. Het doelpunt van de thuisclub viel ver in de extra tijd.
Dortmund kwam in de 20e minuut bij de eerste serieuze doelpoging tot scoren. Thomas Meunier tikte op de rechterflank een diagonale pass meteen door op de Engelse tiener Jude Bellingham, die de bal handig meenam en doeltreffend uithaalde door de benen van keeper Ersin Destanoglu (0-1). Daarna lieten Erling Haaland, op aangeven van Donyell Malen, en Marco Reus kansen op 0-2 liggen.
Vlak voor de rust kwam Haaland alsnog met een intikker tot scoren na goed voorbereidend werk van Bellingham. Het was zijn 21e goal in de Champions League in nog maar zeventien duels. Daarmee is hij de onbetwiste recordhouder. Ruud van Nistelrooij, de nummer 2 in deze rangschikking, scoorde voor de 21e keer in de Champions League in zijn 27e wedstrijd.
Na de rust bleef Dortmund mede dankzij de Zwitserse doelman Gregor Kobel goed overeind. Malen ging in de 70e minuut naar de kant. Diep in de extra tijd trof Francisco Montero met een kopbal nog doel namens Besiktas, maar daarna was er te weinig tijd over om ook de gelijkmaker nog af te dwingen.
Dortmund treft op 19 oktober Ajax in Amsterdam voor de eerste keer in deze poule.
In groep D won FC Sheriff, de kampioen van Moldavië, verrassend van Sjachtar Donetsk (2-0). In Tiraspol kwamen Adama Traoré en Momo Yansane tot scoren. De thuisclub begon aan de wedstrijd met elf buitenlanders. De bezoekers uit Oekraïne traden met acht Brazilianen aan.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
10 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
12 uur geleden