Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geslaagde start Borussia Dortmund in CL-poule Ajax

Geslaagde start Borussia Dortmund in CL-poule Ajax

ISTANBUL (ANP) - Borussia Dortmund is in poule C van de Champions League, met ook Ajax, voortvarend van start gegaan. De Duitse ploeg versloeg Besiktas in Istanbul met 2-1. Bij de rust leidden de bezoekers al met 2-0. Het doelpunt van de thuisclub viel ver in de extra tijd.

Dortmund kwam in de 20e minuut bij de eerste serieuze doelpoging tot scoren. Thomas Meunier tikte op de rechterflank een diagonale pass meteen door op de Engelse tiener Jude Bellingham, die de bal handig meenam en doeltreffend uithaalde door de benen van keeper Ersin Destanoglu (0-1). Daarna lieten Erling Haaland, op aangeven van Donyell Malen, en Marco Reus kansen op 0-2 liggen.

Vlak voor de rust kwam Haaland alsnog met een intikker tot scoren na goed voorbereidend werk van Bellingham. Het was zijn 21e goal in de Champions League in nog maar zeventien duels. Daarmee is hij de onbetwiste recordhouder. Ruud van Nistelrooij, de nummer 2 in deze rangschikking, scoorde voor de 21e keer in de Champions League in zijn 27e wedstrijd.

Na de rust bleef Dortmund mede dankzij de Zwitserse doelman Gregor Kobel goed overeind. Malen ging in de 70e minuut naar de kant. Diep in de extra tijd trof Francisco Montero met een kopbal nog doel namens Besiktas, maar daarna was er te weinig tijd over om ook de gelijkmaker nog af te dwingen.

Dortmund treft op 19 oktober Ajax in Amsterdam voor de eerste keer in deze poule.

In groep D won FC Sheriff, de kampioen van Moldavië, verrassend van Sjachtar Donetsk (2-0). In Tiraspol kwamen Adama Traoré en Momo Yansane tot scoren. De thuisclub begon aan de wedstrijd met elf buitenlanders. De bezoekers uit Oekraïne traden met acht Brazilianen aan.

Meer uit Voetbal

Ook tweede bezwaar van NAC tegen schorsing Holtby afgewezen

BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.

3 uur geleden
PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

15 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

15 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

15 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

16 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

16 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

17 uur geleden