Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geslaagde editie van ‘Sporen naar het verleden’

Geslaagde editie van ‘Sporen naar het verleden’

GOES - Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) hield vorige week het evenement ‘Sporen naar het verleden’. Vanuit verschillende plekken in het land kwamen er vele treinen in Goes samen om tijdens het driedaagse evenement de bezoekers via het spoor het verleden te laten zien. 

Alleen al op Hemelvaartsdag bezochten ruim 1000 mensen het museumterrein in Goes. Er waren modelbouwtreinen te zien, oude intercity’s, verschillende locomotieven en nog veel meer. Ook klonk er door de speakers op het terrein oude muziek en was acteurgroep ‘Ontspoord’ aanwezig die met hun klassieke kleding oud-Hollandse spelletjes speelden. Met hun ticket konden bezoekers onbeperkt met de oude treinen reizen tussen bijvoorbeeld Kwadendamme, voor een bezoek aan de Zwaakse Weel of de Tropical Zoo en Hoedekenskerke, voor een bezoek aan de mini-treintjes waarvan er het hele weekend extra reden. ‘’Onder andere de grote stoomlocomotief en de oude intercity’s komen elders uit het land van clubs als Stoomstichting Rotterdam en 2454 Crew’’, zegt Reinier Sondervan van Stoomtrein Goes-Borsele. ‘’Het is heel leuk om samen te werken met hen, dat er zoveel mooie treinen staan en dat het ook nog eens druk bezocht wordt.” 

YouTube-kanaal

Eén van die bezoekers was Ethan de Boon uit Hoeksche Waard. Met zijn statief en telefoon legde hij de treinen op het terrein vast voor zijn collectie. ‘’Mijn hobby is treinen spotten, ik film en fotografeer ze en dan upload ik dat op mijn YouTube-kanaal ‘Train Specials’’, zegt hij. Als hij ergens is en weet dat er iets bijzonders voorbij komt, legt hij dat vast. Zo ook de treinen in Goes. ‘’De grote stoomlocomotief kwam in Dordrecht langs met zowel de oude intercity’s als de originele wagons aangekoppeld. Dat was een bijzonder zicht dus dacht ik: ik ga eens langs in Goes.’’

Meer uit Beveland

Glaskunstenaar exposeert in hal gemeentehuis Borsele

HEINKENSZAND - Glaskunstenaar Bart Rentmeester exposeert de hel maand met zijn glaskunstwerken in het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. Rentmeester, geboren in 1984, heeft een glasatelier in Lewedorp. Hij is gespecialiseerd in glasblazen en glas-in-lood. 

1 uur geleden
Schrijfsel burgemeester Gerben Dijksterhuis: Zomer in de Zak

De vakantieperiode is begonnen! Voor sommigen betekent dat koffers pakken en richting buitenland vertrekken. Maar als je in de zak van Zuid-Beveland woont hoef je helemaal niet ver weg om het vakantiegevoel te ervaren. Hier begint de zomer gewoon bij de achterdeur! 

15 uur geleden
Minderjarige jongen bedreigt onder invloed van alcohol andere jongen met mes

WEMELDINGE- De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van Wemeldinge een minderjarige jongen uit die plaats aangehouden. De jongen, die flink onder invloed van alcohol was, wordt ervan verdacht een andere jongen met een mes te hebben bedreigd. De verdachte is overgebracht naar cellencomplex Torentijd in Middelburg. Hij wordt vandaag verhoord.

16 uur geleden
Rubriek Bevelands Heem: Bertus Plompe

Een bekende verschijning in de vorige eeuw in Goes was Bertus Plompe. In februari 2013 plaatste de Facebookpagina Rondje Goes een foto van hem. Veel mensen wisten nog iets over hem te vertellen. De foto is genomen in het Nissepadje, een bosrijk laantje tussen verpleeghuis Terweel en woonvoorziening St. Joanna in Goes-zuid. 

21 uur geleden
Waarschuwing: bedwantsen liften na de vakantie mee naar huis

ZEELAND - Met de zomervakantie voor de deur waarschuwt het landelijke netwerk van ongediertebestrijders Beestjes Kwijt voor een toename van bedwantsen in huis. Volgens de organisatie stijgt het aantal meldingen van bedwantsplagen na de zomer met 30 tot 40 procent, vooral in de maand september.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met broers Niels en Peter Dominicus: ‘Steen zit in ons DNA’

Specialist in natuursteen Dominicus is al 50 jaar een begrip in Zeeland en inmiddels ook daarbuiten. Broers Niels en Peter Dominicus vertellen aan de keukentafel over hun passie voor steen, familie en de toekomst. 'Steen zit in ons DNA.'

1 dag geleden
Veilingopbrengst voor Oosterscheldekreeft overgedragen aan vissers

GOES - De stichting Oosterschelde Kreeft Zierikzee draagt aanstaande donderdag 10 juli om 17.00 uur een bedrag van 4.700 euro over aan de kreeftenvissers van de Oosterschelde. Dat gebeurd in restaurant De Banjaard in Zierikzee  De opbrengst werd opgehaald tijdens een recente veiling ten bate van onderzoek naar de mysterieuze kreeftensterfte in het gebied.

2 dagen geleden