Geslaagd Jeu de Boules toernooitje Flupland-Stalland
SINT-PHILIPSLAND - De Jeu de Boules groep uit Sint Philipsland, die sinds de opening van de Jeu de Boules baan in juni 2019, wekelijks wel 3 à 4 keer een middagje een balletje gooit, heeft enkele weken geleden het initiatief genomen om een toernooitje te organiseren tegen de Jeu de Boules spelers van Sint Annaland.
Sinds er bij voetbalvereniging WHS in 2020 twee banen zijn aangelegd, hebben ook daar een groot aantal inwoners deze leuke vrije tijdsbesteding ontdekt. Ook daar zijn de banen vaak op maandag, dinsdag en vrijdag bezet.
Het plan van de Fluplanders was om een Midzomeravond toernooi te houden, maar na enig overleg is er besloten om het voor de eerste keer wat kleiner en compacter te houden. Zodoende vond afgelopen vrijdagmiddag 16 juli de eerste ontmoeting plaats en werden er, onder ideale weersomstandigheden, twee rondes gespeeld op de Fluplandse banen.
Piet van der Est, Jaap van der Kleijn, Poula de Klerk en Ben Bijsterveld namen het namens Flupland op tegen Geri Koot, Cees en Annemieke Stoorvogel en de oud-voetbaltrainer van Noad’67, Ko Stoutjesdijk.
Er werd doublette gespeeld, d.w.z. teams van 2 personen die ieder met 3 ballen gooien. Het leverde prachtige, spannende partijtjes op met veel opmerkingen over en weer om de tegenstanders uit hun concentratie te halen, maar de gezelligheid voerde de boventoon natuurlijk.
Uitslagen
Flupland-Stalland
Poula en Ben-Cees en K 12-13
Piet en Jaap-Cees en Ko 11-13
49 punten
Piet en Jaap-Geri en Annemieke 13-10
Poula en Ben-Geri en Annemieke 13-2
38 punten
Het werd dus een gelijkspel met in punten een voordelig saldo voor Flupland.
Vrijdagmiddag 23 juli vanaf 13.30 uur is de tweede ontmoeting, waarbij dan van beide dorpen weer ander spelers ingezet zullen worden.
Voor de return wedstijden in Stalland zullen dan nog twee nieuwe data gepland worden. Iedereen die het leuk vind om te komen kijken is van harte welkom.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.
8 uur geledenZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.
8 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
11 uur geledenSCHERPENISSE - De toekomst van de steiger en het haventje bij Gorishoek blijft voorlopig onderwerp van onderzoek. Het Thoolse college ziet op dit moment geen aanleiding om de steiger te verwijderen en wil in 2027 samen met betrokken partijen kijken naar een nieuwe invulling voor het gebied.
1 dag geledenTholen- In de provincie Zeeland geldt er tot en met vanavond code oranje in verband met de extreme hitte. Vanaf vanmiddag geldt in het zuidwesten van Nederland code geel voor zware onweersbuien.
1 dag geledenSTAVENISSE- Meerdere hulpdiensten zijn donderdagmiddag uitgerukt naar de Keeten nadat zij een melding hadden ontvangen van een ongeval op het water. Meerdere zwemmers zouden de kant niet zelfstandig hebben kunnen bereiken. Bij aankomst bleken de betrokken zwemmers al uit het water te zijn. Daardoor hoefde geen reddingsactie meer plaats te vinden.
1 dag geledenTHOLEN - De zomervakantie staat voor de deur en dus organiseren de jongerenwerkers van Jij op Tholen weer de Summergames: een programma met wekelijks twee zomerse activiteiten voor kinderen en jongeren. Denk hierbij aan zeskamp, kanoën, survivalgames, mountainbiken en spelen bij de fruitboer. Vanaf maandag gaat de inschrijving open.
1 dag geleden